Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen korhatár van egyetemen/...

Mogyi123 kérdése:

Milyen korhatár van egyetemen/főiskolán nappali tagozatos jelentkezésnél? Vagy egyáltalán?

Figyelt kérdés

Januárban töltöm be a 23. élet évemet, nem tudom, hogy van-e még lehetőségem jelentkezni nappali tagozatra.

Vagy már csak levelezőn tudok elvégezni bármit?

De viszont olvastam olyat, hogy aki 21. élet évét betöltötte nem jelentkezhet nappali tagozatra.. igaz ez?


Kérlek írjatok, ha jártas az ilyesmiben!!!


2013. nov. 4. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az érettségit leghamarabb 18 évesen szerezheted meg, ezért a korhatár 18 év.


Nem tudom, hogy hol hallottad ezt a baromságot; 120 évesen is jelentkezhetsz nappali tagozatra, vagyis felső korhatár nincs. Nem is lehet, mivel ha valaki egyetemre akar menni, de nem biztosított az anyagi háttere, általában előtte dolgozik pár évet, utána megy egyetemre. Olyan is van, aki vagy elvégzi az egyetemet, de akar még másik diplomát is és átmegy másik egyetemre, vagy kibukik vagy más miatt otthagyja és megy tovább, ezek mind megvalósíthatók 23 éves kor után is, más különben gyakorlatilag diszkrimináció lépne fel, amit az oktatási rendszer egyébként is elvet.

2013. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző, amit olvastál az max az iskolarendszerű nappali OKJ-s képzésekre igaz. Egyetemen nincs korhatár..
2013. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alsó korhatár van
2013. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!