Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek? Valami tanácsot...

Szerintetek? Valami tanácsot tudnátok adni?

Figyelt kérdés
10-dik osztályos vagyok, de nagyon be vagyok pánikolva a tovább tanulástól és a szüleim sincsenek túl nagy segítségémre...azt mindenképp tudom, hogy nyelvekkel akaro foglalkozni...a német a fő nyelvem aztán angol a második. ezen kívül a humán tantárgyakat szeretem még..viszont a reállal nem vagyok jóba. fogalmam sincs, hogy ennyivel lehetne- e egyáltalán mit kezdeni..anyukám mindenképp azt akarja, hogy kinn tanuljak, de én nem hiszem, hogy kinn szeretnék. max egyetem után kimenni...de úgy meg azt mondja, hogy nagyon kevés esélyem van jó munkát találni...fogalmam sincs, mit tegyek... a nyelvekkel kapcsolatos munkák közül nem túl széles a választék:/ vagyis nyelvtanár, tolmács meg ilyesmik, de fogalmam sincs,h ezek egyáltalán jól keresnek-e...amugy nem tanulok rosszul. valaki valami segítséget? vagy, hogy legalább hol kéne elindulnom?:/

2013. dec. 4. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

továbbtanulás esetében nézd meg a felvi.hu-t

esetleg próbálkozz még az eduline-al, vagy ha kinézted az egyes egyetemeket, karokat, szakokat, akkor azokat közvetlenül is megnézheted. Segíthetnek a nyílt napok, ezekre érdemes elmenni, illetve a pályakövető statisztikák is nagyon hasznosak.

2013. dec. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még kicsit "ráér" a téma, ha tizedikes vagy
2013. dec. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg vendéglátós irányba tanulhatnál tovább

Ott is tudnád hasznosítani a nyelvet

2013. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyelv még jól jöhet (sőt el is várják) az idegenforgalmi ill. nemzetközi kapcsolatok jellegű képzéseknél is.

Még van időd, így kellően tudod tanulmányozni az itthoni felsőfokú képzést, a különböző iskolákat, meghirdetett szakokat, ponthatárokat. És akár a külföldön való tanulás lehetőségeit is, ártani nem árthat ez az infó :)

2013. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A nyelvek pedig mindig új kapuk a világba! Anyukádnak jó a gondolkdásmenete, de ha itthon szeretnél dolgozni, akkor turisztika, fordítás, a turisztika Budapesten csak úgy burjánzik. Vagy esetleg dolgozhatsz egy multinacionális cégnél, ahol angliával és németországgal tartanak kapcsolatot!, ezt a két nyelvet és is tudom, és bár én még csak általánosba járok, eléggé nyomatom a törököt, spanyolt, hébert is.
2013. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!