Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? OE-NIK...

Melyiket válasszam? OE-NIK mérnökinformatikus vagy OE-KVK villamosmérnök? Esetleg Debreceni Egyetemen ugyanezek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a baj, hogy nem tudom eldönteni, mert érdekel az informatika, de annak is főleg a hardveres része, a programozás rész meg annyira nem. (tudom hogy villamosmérnöknek is kell tanulni programozni, csak nem olyan szinten, mint egy programozó) Szóval így melyiket válasszam? Matekból és fizikából is ötös vagyok, meg amúgy kitűnő, szorgalmas.

2013. nov. 26. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A hardveres rész elsősorban a villamosmérnökhoz tartozik. A mérnökinformatikában is van ilyen, de itt inkább már a programozáson van a hangsúly.


Szóval szerintem neked pnt a villamosmérnöki tetszene, de talán nézegesd a szakirányokat, hogy melyik az, amit magadnak elképzelsz és aszerint dönts (mert azok már kicsit specifikusabbak, mint az, hogy "villamosmérnök").

2013. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezeket nézegettem szakirányok közül: Infokommunikációs technológiák

Információ-technológia

Mikroelektronika és technológia

Melyik egyetemen tanuljam inkább? Oe vagy De?

2013. nov. 27. 07:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Én max. BME-t ismerem, szóval sokat nem tudok segíteni ebben a kérdésben...Egyikről sem hallattam túl sok jót, de mostanában elég menő az, hogy BME#1, mindenmás szar, szóval sokat nem jelent ez


Az információ technológia pont az egyik legprogramozósabb tárgy. Nagyon nem a hardver irány, nem tudom, hogy ezzel tisztában vagy-e.

2013. nov. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Leginkább ezek közül a mikroelektronika érdekelne. A BME ki van zárva, nem érdekel milyen nagy neve van.
2013. nov. 29. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!