Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöknek megéri tanulni?

Gépészmérnöknek megéri tanulni?

Figyelt kérdés
úgy vettem észre hogy egyre többen mennek gépészmérnöknek, matekból jó vagyok de a fizikát nem szeretem meg abból nem is ragyogok annyira, mennyire nehéz elvégezni az egyetemet és állást milyen nehéz kapni friss diplomásként?
2013. nov. 24. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
megéri tanulni, pláne ha több nyelvet is tudsz még hozzá.
2013. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát leírom csekély eddigi tapasztalataimat (1-éves vagyok)

Annyi tény , hogy rengeteg helyről jönnek ide emberek , rengeteg féle előképzettséggel és tudással , mondhatni elég nagy különbségek vannak. Van aki ebből jó , van aki meg abból. Van akinek tanulás nélkül megy a matek , de a géptant meg nem érti és fordítva. Az is lehet , hogy valakinek megy a matek is , az anyagtudomány is a géptan is , de viszont nincs térlátása , szenved az ábrázoló geometriával , vagy éppen tök idegen neki a programozás infóból.


Szóval , nagyon , nagyon ritka az aki mindenből nagyon penge , ki ebben erősebb , ki meg másból. Persze olyan is akad , aki belesz**ik az egészbe és inkább csak a kollégiumi élet , szórakozás érdekli , de szerintem ők nem nagyon fogják itt sokáig húzni , vagy nagyon sokáig fogják húzni...


Szóval szerintem a legfontosabb az érdeklődés , a széles látókörűség , és a leges legfontosabb , az az hogy : tudd hogyan kell tanulni !!


Ugyanis ha tudsz tanulni , jóval jobbak a esélyeid , mint annak , aki csak egy valamit tud nagyon (pl. keni vágja a matekot vagy fizikát kb. nulla tanulással)


A többiek biztos írnak még mást is majd , én most ennyit tudtam , röpke 3 hónap tapasztalata alapján.


jah ME-re járok amúgy


20f

2013. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mi a keresztneved, kedves előző? csoporttársak vagyunk :)
2014. márc. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!