Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek gépészmérnöknek...

Hova menjek gépészmérnöknek tanulni? SZE vagy BME?

Figyelt kérdés
A BME jobb diplomát ad, hazai szinten legalábbis biztos(mondjuk nehezebb is), de a SZE Győrben az Audi mellet van, úgy talán könnyebb, és jobb az elhelyezkedés, (ha van német tudás is persze).
2013. márc. 30. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy érdemes választani, hogy van valami terved, illetve elképzelésed, hogy hol szeretnél majd nekiállni dolgozni és hol tudnád jobban elképzelni az életed. Ha van valami konkrét hely/város bármi, amit jobban preferálsz és jók az elhelyezkedési lehetőségek, életszínvonal stb..., akkor abba a városba érdemes menni és tanulni(persze nem teljesen mindegy milyen egyetem/főiskola, de az elfogadottak közül). Ha viszont totál semmi ilyen elképzelésed nincs vagy Pest érdekel, akkor mindenképpen a BME célszerű. Én SZE-én vagyok gépész hallgató, és én az általam korábbiakban említettek miatt döntöttem így, mert énis BME és SZE között vacilláltam. Ha érdekel Győr és a régió, akkor biztosan jól jársz azzal is, ha itt tanulsz, mert egyből vagy diploma előtt van állásod és számtalan lehetőséged van, ha az első melóhely nem is jön be. Nem csak az audi van, rengeteg német/osztrák cég van meg még sok más hely. Pont az egyik nap találkoztam egy sráccal, aki BME-én végzett nemrég, aztán ő is idejött melózni, és hát nincsenek megélhetési problémái. Itt meg mindkét diploma ugyan akkora elismertséget kap az biztos. Mindkettő jó választás, attól függ a te esetedben melyik jobb, hogy mik az elképzeléseid!
2013. máj. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehézségről nem tudok mit mondani, hogy hol mi van, mert nem jártam mindenhova. Műszaki versenyek, emelt matek, fizika szint után jöttem és első félévben itt vért izzadtam majdnem mindenért. De viszont, ha első félévbe összes tárgy elsőre megvan, akkor valószínűleg a többi félév is sikerülni fog és el lehet végezni.
2013. máj. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!