Milyen szakot ajánlotok amivel könnyebb elhelyezkedni és a fizteés sem annyira vészes?

Figyelt kérdés
12-es vagyok és teljesen tanácstalan.

2013. nov. 11. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Mérnök.

Ami közel áll hozzád, fizika, infó... érted.

2013. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy a matek nem igazán megy. Humán beállítottságú vagyok.
2013. nov. 11. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Akkor menj valami tanári állásra.

Esetleg ha annyira nem vészes a matek akkor gazdasági karra. (Vállalati gazdaság)

2013. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát gazdasági szakokon rengeteg matek van,így az előző válaszolóval nem értek egyet.

humán beállítottsággal nagy fizetésre ne számíts, én a tanár szakokat ajánlanám,amik még viszonylag jól fizetnek

2013. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

mivel közgazdasági diplomám van, kérlek engedd meg, hogy vitatkozzak veled...

nincs sok matek, ha a matek nem annyira vészes számodra, akkor nyugodtan mehetsz gazdasági szakra.

2013. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. nov. 11. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:

mivel nekem is közgazdasági diplomám van amit tavaly szereztem így felsorolok pár matekos tárgyat:

matek alapozó (emelt szint), gazdmatek 1-2, lineáris algebra,valószínűségszámítás, statisztika 1-2,statisztikai modellezés.. ezek mellett kb minden tárgy gyakorlata matek volt pl. mikro,makra, reg.gazd, ha pénzügyes vagy,akkor kb minden tárgy..

szóval fontolóra kell venni,mennyire is van matek gazdasági szakon,tekintettel arra,hogy majdnem az egész az

2013. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

itt vannak az én matekos tárgyaim:

matek (1,2,3,4) - halmazok, algebra, anal, valszám

operációkutatás (1,2)

statisztika (1,2)

játékelmélet

(ökonometria, adatelemzés, stb. nincs említve mert az nem olyan tisztán matek mint ezek)


lehet azt mondani nyilván, hogy minden amit közgazdaságként tanítanak az matek (ami egyébként nem igaz, mert a jogi hátteret csak beseggeltetik, ahogy a történelmet is), de ugyanígy a bolti kasszás munka is csak matek. 99Ft+150Ft=249Ft.


A különbség itt az elmélyültségben van, amire közgazdászként szükséged van matek, azt kb. középiskolában is tanították. Amire a Duna másik oldalán szükséged lenne matek, arra egy picit jobban bele kell mélyülnöd (tudom, mert tanultam).


Kérdező, ha nem okoz számodra nagy gondot a matek, akkor egy gazdasági képzés menni fog. Ha szeretnéd a matekot, akkor mehetnél mérnöknek is.

2013. nov. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!