Pénzügyi és számviteli karra szeretnék felvételezni Budapesten a Corvinus, a Műszaki vagy a BGF valamelyikére, melyiket javasoljátok?
Hálás lennék, ha leírnátok az egyes helyekkel kapcsolatban a tapasztalataitokat. A legfontosabb kérdésem persze azok lennének, hogy milyen szintű az oktatás, a diploma versenyképessége, a légkör, tanárok, diákok, gólyatábor, egyéb programok, szakmai gyakorlat, bennmaradás mennyire esélyes, milyen nehéz alapvetően, stb...
Az még fontos szempont lehet, hogy én középiskolában nem tanultam közgazdaságtant, ami talán hátrány lehet majd.
Előre is köszönöm! :)
1. BCE, nehéz, szívatós, de ez a legnagyobb nevű gazdasági suli, szerintem ez legyen az első, ha jól tudom a diploma elvégzésével felmentést kapsz a mérlegképes könyvelői tantárgyakból, csak vizsgáznod kell és automatikusan megkapod a szakmát is, de ebben pontosan nem vagyok biztos, hogy működik.
2. BGF nagyon gyakorlatorientált, ez is jó suli, de a Corvinus-nak nagyobb a neve, jobb a munkaerőpiacon, szerintem ez legyen a második.
3. BME, ez egy mostohakar ott, BME-n a műszaki irány az erős, ezért legyen ez 3.-nak bejelölve.
-BCE: hírnevén (amire kétes körülmények közt tett szert) kívül más nem tartja már felszínen azt az intézményt. Különösen a K-Kar hírhedt elméleti, dogmatikus, kevés gyakorlati tudást nyújtó képzéseiről. Rugalmatlan, rossz hangulatú hely, állítólag a könyvtár az egyetlen ami ér is valamit. Ajánlott olvasmány: corvinull blog. Kiszóródni nem fogsz ha tanulsz, a diplomád értékes, amennyire egy papír az lehet. Kérdés neked ez mennyire elég. (Említett 3 helyből az egyetlen aminek voltam hallgatója is.) Ja és egy plusz infó: az állandósult pénzhiány miatt (mellesleg elég tragikomikus, hogy épp a közgazdaságtudományok hazai fellegvárában nem tudnak gazdálkodni) sorra lépnek le a használhatóbb tanárok, BME-re, ELTÉ-re.
BME: ide jönnek a corvinusos tanárok... ezen kívül sokat én se tudok róla, valószínűleg színvonalas a képzés, a Műegyetem nem csak a hírnevéből él. Egyébként nem hiába hívják pár éve műszaki és gazdaságtudományi egyetemnek, ennyit a "mostohagyerekséghez".
BGF: ha ott mész pénzügy-számvitelre, akkor gyakorlatilag a PSZF-re mész, ami ezen a szakterületen (számvitel) a legnívósabb intézmény. A BGF egyébként is egy jó hangulatú hely, biztosan jobb mint az előbbi kettő, ismerőseim elmondása alapján.
Mennyire hátrány hogy nem tanultál közg-t eddig? Semennyire, ha valóban érdekel a téma, az első 2 félév alatt simán behozod. Mikró, makró anyagot többet kell majd rágnod, a számvitel mint olyan tök új lesz, és ha nem emelt matekos voltál akkor készülj fel rá hogy lesz pár nehéz napod míg megérted a differenciálást. Meg az integrálást. De kb. ennyi, kevésbé motiváltan se több az egész néhány nap extra tanulásnál. Nekem ezek az "alap" dolgok voltak legkevésbé akadályok, pedig nem vagyok egy zseni.
És amit mindenképp megtennék a helyedben: bemenni 1-2 előadásra mindegyik helyen! Legjobb persze ha szerzel ismerőst, de ha nem, az se baj, senki se fogja megkérdezni a százötvenedik embertől a hátsó sorban hogy kicsoda. Így meglátod milyen arcok járnak be, milyen a hangulat stb.
GTK-n van a psz, és nem hiszem, hogy bármelyik magyar egyetem hasonló színvonalon lenne: [link]
És arról se tudok, hogy a BCE-n és a CEU-n kívül fent e lenne bármelyik magyar iskola a qs legjobb közgáz egyetemeit rangsoroló listáján.
GTK-n? Akkor teljes a káosz, bár normális helyeken eleve nem választják ilyen élesen ketté a gazdasági területet. Nem egy lényegtelen szervezeti kérdésről beszélek, ugyanis a karok közt gyakorlatilag nincs átjárás, ha GTK-s szakra mész, maximum külön kérvénnyel vehetsz fel KTK-s tárgyakat.
Rangsorokat mindenki tud citálni, a kérdés ha jól értem nem erre vonatkozik, arra viszont igen, hogy jó-e a hangulat, vannak-e használható tudást nyújtó kurzusok, van-e értelme előadásokra járni.
A Közraktár utcai épület belinkelését meg nem igazán értem, ennél van újabb is, szebb is, vidéken és a fővárosban is.
Nyílt napon voltam a BGF-n és a Corvinuson.
Szerintem e kettő közül fogok dönteni, ismerőseim véleménye alapján a BME-t inkább hagyom.
kicsit nagyon belátásom van a két iskola psz oktatásába
a BGF-en (ide járok) gyakorlatorientált képzés folyik, ennek hála az életben bárhol bármikor helyt tudsz állni, kemény a suli, de ha tanulsz és szerencséd van, "könnyen" veszed az akadályokat
a Corvinuson kicsit keményebben kérik számon a dolgokat, de messze tisztességesebb ott néhány tárgy oktatása, mint nálunk (pl matek), viszont ők csak az elmélet részét tanulják, rengeteg corvinusos jön át hozzánk mester képzésre épp emiatt, már nem egy tanártól hallottam (nem bgf-es tanároktól), hogy a BCE-n nagyon rossz a psz oktatás
a második válaszoló mindent leírt a három iskoláról, nem értem, miért kellett ennyire lepontozni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!