Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikus diplomával milyen...

Fhenrir kérdése:

Fizikus diplomával milyen álláslehetőségeim vannak és mennyit kereshetek?

Figyelt kérdés
Hali most vagyok tizenkettedikes és mindenféleképp fizikával szeretnék foglalkozni, fizikusként milyen álláslehetőségek vannak? Debreceni vagyok, úgyhogy kézenfekvő lenne itt maradni az ATOMKI miatt, de mekkora az esélye, hogy egyetem után felvesznek? Mindenki mondja hogy menjek mérnöknek(pl: villamosmérnök) de az engem nem érdekel annyira mint a tiszta fizika.
2009. nov. 13. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt az országban fizikus? Inkább valamilyen mérnökit válassz!
2009. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kevesen tudnak tényleg tudományos kutatókörben elhelyezkedni-- ez inkább csak annak sikerül akinek tényleg jól megy a fizika és ügyesen tudja érvényesíteni magát.


fizikusok simán elmennek fejlesztőmérnöknek, informatikusnak, tehát mindenféle más pályára.


másik dolog ha érdekel a fizika, azzal foglalkozhatsz villamosmérnökként is, azon belül is van például elméleti villamosságtan, meg hardvertervezés-- a hardvertervezőknél aztán van fizika bőven!!!

2009. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hardverervezőként viszonylag sok állás van Magyarországon? Mert én nem nagyon tudok róla, igaz nem is nagyon vagyok tájékozott ezen a téren.
2009. nov. 15. 18:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az érdekel, válaszd azt! Kevesen tanulnak fizikusnak, és az egyetemeken belül (pl. kutatóként) is el lehet helyezni.

Én egy időben kutatást végeztem doktoranduszok körében, és több fizikussal is találkoztam, nagyon érdekes, komoly munkákat végeztek, sokat jártak külföldre, stb.

Persze csak ha tényleg elhivatott vagy...

2009. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!