Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » (Gimnázium) Melyik tagozatot...

(Gimnázium) Melyik tagozatot válasszam?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek gimis. A Dobó Katalinba készülök Esztergomba. 3 tagozat van amire lehet menni: Matek, természettudodány és informatika. Késöbb mérnöki pályára készülök, úgyhogy a matek lenne az ésszerű, de engem a termtudomány jobban érdekel. Azzal is fel lehet készülni mérnöknek (fizika, kémia) ? Ez csak 9-10 évfolyamra szól, szóval 11.től lehet matek faktra menni. Szóval jó döntés a termtudományos tagozat?


Ja és mit gondoltok a nyelvi előkészítő tagozatról?



2013. okt. 7. 20:40
 1/8 Hortobagyi válasza:
0%

Szakközepet javasolok.

Az is ad érettségit.

Felsőfokon is tanulhatsz utána.

Szakmát ad.

És ez a lényeg.

Sokkal hatékonyabb, mint egy pucér humángimnázium, ahol tanulsz négy évet, és a végén nem értel semmihez sem.

2013. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szakközép után soha nem fogsz jó egyetemre bekerülni...

Szerintem a matekot vagy a természettudományokat válaszd

2013. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1# Köszönöm a választ de nem szakközépbe szeretnék menni.

2# Az állításod szerintem igaz, mert szakközépben nem készítene fel annyira az érettségire. Hát a matekon és a term tudományon gondolkodom. Kösz a választ! ;)

2013. okt. 24. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Matek és természettudomány mindkettő nagyon jó választás szerintem. De azt azért hozzáfűzném, hogyha a nyakadat teszed, hogy mérnök szeretnél lenni, akkor valóban szakközéppel járnál a legjobban. Tudom, hogy nem menő a szakközépbe járni meg jön az a rész, hogy ott nem lehet annyi matekot tanulni meg fizikát meg stbstb. Nem tudom miért van ez a köztudatban, de szakközépiskolákban is vannak fakultációk természettudományokból meg matekból meg plusz szakmai dolgokból. Nem azt mondom, hogy könnyű egy menet. Valószínű ezért nem is népszerű ez a verzió, de én azt csináltam mikor szakközepes voltam, hogy jártam emelt matekra meg fizikára meg emelt szakmai tárgyakra és láss csodát, nem volt semmi problémám matematikával, se fizikával, sőt szeretem őket azért is vagyok mérnök szakon és közben meg szakmai tárgyakból, amikkel valójában fogok foglalkozni egyetem után, azokból előbbre vagyok bárkinél aki csak egyetemen kezdte el tanulni őket, mert nyilván én már 4 éve tanultam amikor bekerültem. És higgye el mindenki, hogy ez felbecsülhetetlen előny egyetemen egy ilyen szakon(mint pl én gépészmérnök) meg majd később a szakmába is. És ugyan olyan érettségit kell írni szakközépbe, mint gimnáziumba, és meglepő módon tökéletesen fel tudtam készülni és 5-ös lett a magyaron kívül minden anno. Nem mintha sokat számítana, mert duplázni lehet a pontokat felvételin a vizsgatárgyaidból(amik kellenek arra a szakra, hogy felvegyenek pl matek, fizika). Tehát hamisak azok a sztereotípiák, hogy szakközépben nem tudsz elég matekot, fizikát tanulni vagy akármilyen érettségit írni.
2013. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, hogy a szakközépiskola ad szakmai alapokat meg +1 évvel szakmát stb.

De én mindenképpen Esztergomba szeretnék menni és itt a Dobó Gimnázium az egyik legjobb gimi a környéken. És nem "pucér humángimnázium", hanem egy kemény reálgimnázium.

Ebben a városban ugyan van egy műszaki szakközép is, de több okból nem szeretnék ide menni: (szvsz) itt nem olyan színvonalas a képzés; csak egy nyelvet tanulunk (mondjuk van Nyek-es osztály); nem nagyon érdekelnek az adott szakmá (de van egy olyan lehetőség, hogy 1/2 év alatt 4 szakmát tudsz szerezni és ez jó)


Valamint nagyon szeretem a nyelveket A szakközépben van nyek-es osztály (szerintetek az jó vagy rossz?), illetve a gimiben alapból emelt szinten oktatják a nyelveket és 2 nyelvet tanulhatunk.



Mindegy, nem tudok dönteni :) De a hasznos válaszért ment a zöld pacsi ;)

2013. okt. 25. 22:24
 6/8 Hortobagyi válasza:
Jó tudni. Lényeges! A főiskolai és az egyetemi hallgatók közül 30-35%- nem tudja befejezni felsőfokú tanulmányait. 2-3-4 év sikertelen felsőfokú tanulmányok után ott marad a hallgató egy érettségivel. Ezzel a végzettséggel legtöbbször segédmunkát tudnak ajánlani. Ha mégis végzett felsőfokon, tudok olyan főiskoláról ahol évek őta, 50% nem tudja átvenni a diplomáját érvényes nyelvvizsga hiányában. Megismétlem. Érettségizzen le, Akár humán gimnáziumban. Legyen sikeres felvételije valamelyik felsőfokú képzésre. Kérjen halasztást egy szakképzettség megszerzésére, majd folytassa tanulmányait felsőfokon. Rossz idők járnak mostanság a felsőfokú képzettséggel rendelkezőkre.
2013. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hortobagyi válasza:
Hol tanulhatsz magasabb szinten matematikát vagy fizikát? Nem humán vagy szakközépiskola döntős. Az dönti el milyen tanárod van. Szakközépben is vannak jó matek tanárok. Míg egy humán tagozaton is lehetnek gyengébb képességű oktatók. Jegyezd meg. Egy tanárt mindig tanárnak hívnak. Akkor is ha kettes vagy hármas, vagy négyes vagy 5-ös osztályzatokkal bíró diplomásoknak. Jut közülük vegyesen humán középiskolába és szakközépiskolába is.
2013. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Végül melyikre mentél?:) Jól döntöttél?:)
2015. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!