Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok +...

Nemzetközi tanulmányok + valamilyen nyelvszak: van értelme?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvastam, hogy alig ér valamit a nemzetközi gazdálkodás, ezért arra gondoltam, hogy akkor valamilyen nyelvszakkal kombinálnám, mivel a nyelvek érdekelnek. Szerintetek ez így már hasznos?

2013. szept. 22. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem fontosabb először feltenned a kérdést, hogy milyen munkát szeretnél? Minek látod értelmét, amivel szívesen segítenél másoknak vagy hoznál létre valamit? Mi az, amiben az életfelfogásod és az értékeid tükröződnek? Van értelme a nyelvszaknak és a nemzetközi tanulmányoknak is, amennyiben tudod, hogy miért csinálod, mi a célod vele. Ha egy multinál akarsz középvezető lenni (csak egy példa), és ennél konkrétabbat még nem tudsz, kezdd ezekkel a kérdésekkel:) Ha kell egy erre vonatkozó konkrét kérdéslista, ami segít kitalálni, hogy milyen munkát és ahhoz milyen képzést válassz, írj egy privit, és elküldöm a linket. De előre szólok, hogy ezek nem a szoksásos pályaválasztós tesztkérdések.
2013. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig a tolmács tetszik nagyon, de bármi, ami nemzetközi kommunikáció, az jöhet, épp ezért tetszett meg a nemzetközi tanulmányok, a nyelveket meg nagyon szeretem. Habár tanár vagy idegenvezető inkább nem lennék, az nem vonz valahogy...
2013. szept. 22. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon sok szakkal jelentkezhetsz tolmácsképzésre, de mindegyikhez szükséges egy alapszak elvégzése, ami lehet nyelvszak is, de sok más szak is, ezeknek nem tudom a pontos listáját, de pl egy szociológus vagy közgazdász elmehet a BGF képzésére. Van 1,5 éves képzés, ami kiegészítő képzés, ez is diplomát ad, de ez a diploma a másik diplomáddal egyenértékű, tehát ha alapszak után csináltad, akkor alapszakosnak számít. Az Eltén van tolmács mesterképzés, ide két nyelv kell, egy felső, egy pedig legalább középszinten, és limitált a választható nyelvek fajtája, azt hiszem angol, német és francia van, talán van még más nyelv is,a mit lehet már választani hozzá.


Én elvégeztem a BGF 1,5 éves szakfordító- tolmács képzését. Ez a kettő teljesen más személyiséget kíván, persze nem zárják ki egymást, de nem árt utánajárni, hogy melyik mit takar. Én azért végeztem egyébként ezt el, hogy versenyképesebb legyen a társadalmi tanulmányokon szerzett alapszakos diplomám:) Eredetileg amúgy én is nemzetközire jelentkeztem első helyen, de szerencsére csak a másodikra vettek fel, aminek így utólag nagyon örülök, mert azt hittem, hogy ahhoz elég a nyelveket szeretni és a humán tárgyakból jónak lenni. Azóta rájöttem, hogy az érdeklődési köröm egész más.


Mi az, ami tetszik a nemzetközi kommunikációban? Illetve miért szeretnél tolmács lenni? Mi az, amit ez adna neked, és hogyan tudnál ezekkel másoknak adni?

2013. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az tetszik benne, hogy olyan embereket ismerhetek meg, akik más országokból jöttek, megismerhetem a kultúrájukat, a tolmácsolásban meg az, hogy ez az szakma, ami kihívást jelentene nekem abban amit szeretek: a nyelvekben, így feleszthetem is ezáltal. Kapcsolatot teremthetek országok között és közben különféle ismeretekre tennék szert.
2013. szept. 22. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a következő lépés az lehet, hogy felveszed a kapcsolatot tolmácsokkal, és megkérdezed őket a munkájukról, hogy miért szeretik, mi kell hozzá, addig meg egy olyan alapszakot tanulsz, ami kapcsolódik valahogy a nyelvhez és/vagy a kommunikációhoz, aztán felvételizel mesterszakra, vagy kiegészítő képzésre, ha fizetni is tudnál érte (a 1,5 éves képzés félévenként 208e ft volt asszem). Emellett én e helyedben végigböngészném a lehetséges szakok operatív tantervét/tantárgylistáját, hogy melyik miről szól, miket tanulhatsz ott, és ez alapján eldöntheted, hogy téged érdekel-e, és neked hasznos-e. A tolmácsolásnál is célszerű választani olyan szakterületet, aminek a szókincséből kikupálod magad, tehát mindenképp érdemes a kört leszűkítened, lehetőleg valami olyanra, ami az alapszak fő témájához kapcsolódik, így már eleve tanulsz róla.
2013. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!