Szerintetek mennyire tud érvényesülni egy nő állattenyésztőként? Mennyire lehet elhelyezkedni a szakmában?

Figyelt kérdés
És melyik "állatra érdemes szakosodni"? Mik lennének a feladatkörök?
2013. szept. 16. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó hogy nő vagy férfi végez itt. Nincs vele állás. Minden állattenyésztő telep kisvállalkozás. Nem alkalmaznak ilyen végzettséggel, mert kell neki állatgondozó, alkalmanként inszeminátor, állatorvos. A tenyésztés kérdéseiről a gazda dönt, már akkor amikor tenyészetet, tenyészállatokat vásárol.

Agrál végzettséggel nincs munka, olvass utána. ez a szak akkor jó, ha saját vállalkozást szeretnél indítani, és érteni is akarsz hozzá nem csak a gyakorlatban kitapasztalni a dolgokat. de ehhez ugye nem kevés tőke kell,meg olyan üzleti szellemű ember aki kockáztat. a kérdésedből hogy milyen állatra szakosodjál, azt veszem ki, hogy ennek nálad nincs családi hagyománya, vagy legalább rokoni szinten sincsen gazda a családban.

2013. szept. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos éppen hogy van családi gazdaságunk, szarvasmarha tenyésztéssel foglalkozunk kisebb verzióban. Érdekelne mégis melyik a legjövedelmezőbb.
2013. szept. 17. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor más a helyzet:)

Én most a mangalica tenyésztést tudom hogy jól jövedelmező, és fejlődik a piac ahogy a híreket olvasom.

De szerintem akkor neked jobban otthon kell lenni az állattenyésztés piacon elérhető hozamokról, kockázatokról.

2013. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!