Szerintetek melyik irányban érdemesebb tanulni? Fizika vagy informatika?
Szerintem fizikával nem sok mindent lehet csinálni. Vagyis hát lehetsz tanár, de szerintem nem éri meg; csinálhatsz doktorit, meg kutatgathatsz, már ha érdekel, meg elég ügyes vagy hozzá. Mást szerintem nem is lehet csinálni.
Viszont egy jó informatikus mindig jól jön.
Ezek elég eltérő dolgok, te döntsd el hogy mi tetszene jobban.
Az infós szakok ma már annyira felkapottak ,hogy pár év múlva fűnek-fának infós diplomája lesz, szóval azzal nem lehet majd elhelyezkedni.
Inkább indulj fizikai irányba.
#3-asnak nincs teljesen igaza.
Az informatika felkapott, és Dunát lehet rekeszteni az OKJ-s informatikussal. DE! A diplomás informatikus munkaerőről már nem lehet ezt elmondani, azokról, akik meg jól beszélnek valamilyen nyelvet, kifejezetten nem mondható el. Nem vagyok jós, de informatikára az utolsó kis cégtől kezdve, az iskolákon, üzemeken, orvosi szférán át mindenféle vállalatokig szükség van. Digitális világban élünk, egyre inkább, informatikára mindig is szükség lesz.
Az informatikával nagyon sok helyen és sok mindent lehet csinálni. Ha fizika-informatika a vacillálás tárgya, ajánlom a mérnökinformatikát. Van fizika jellegű tárgy, ami miatt a mérnök szó szerepel a képzésben. Igaz, ez nem olyan szintű, mint a gépészeknél, de épp elég ahhoz, hogy ha olyan szakirányt akarsz választani, el tudj indulni abba az irányba (pl. robotika).
Ha megnézel valamilyen álláshirdető oldalakat, látod a valós piaci igényeket. Nagyon sok programozót, fejlesztőt keresnek a legkülönfélébb területekre.
Hajrá! ;)
Az informatika tudásorientált szakma.
Lehet, hogy lesz 10.000 informatikus, de ha abból 9700 nem tud megfelelni az állásinterjús tesztet, akkor jó esélyed van bekerülni.
Jó informatikusokra mindig szükség van, tucatprogramozókra már kevéssé.
Informatika/programozás az egy olyan terület, hogy hiába van diplomád, még nem feltétlen kapsz állást.
Elmész egy interjúra, lesz ott egy gépes vagy papíros teszt. Ha jól megoldod, felvesznek, ha nem, nem.
Jó programozó pedig olyan, akinek egyrészt jók a matematikai/logikai képességei, képes gyorsan átlátni problémákat, és megalkotni rá a megoldást először fejben, majd programokódban.
Valamint nem csak elvégzi az egyetemet, hanem mellette rengetegen gyakorol, fórumokat olvas, és fejleszti magát.
A programozást mindig egy "álommunkának" tekintik, ahol a hatalmas fizetés a semmiből jön. De ehhez folyamatosan kell fejlesztened a tudásodat, tulajdonképp ennek kell lennie a hobbidnak. Az álomfizetések mögött mindig rengeteg munka van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!