Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova jelentkezzek ha állatokka...

Hova jelentkezzek ha állatokkal szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy vadon egzotikus élő állatok érdekelnének. Állatkerti gondozón kívül hova lehet jelentkezni. Biológiából mondjuk lediplomázni vagy valamilyen állattanból? Vagy ti mit javasoltok?

#biológia #állattan #állatok.tanulás
2013. aug. 21. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatorvos is lehetsz, illetve biológián belül zoológus, de az későbbi szakosodás. Mindkét esetben lehet probléma, ha szereted az állatokat, és nem elhivatottságot érzel a tanulmányozásuk/gyógyításuk iránt (aki szereti az állatokat nem akarja majd boncolni őket - márpedig ez kötelező és fontos a megismerés szempontjából).
2013. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy mi a kűlömbség a herpetológus és a zoológus között?
2013. aug. 22. 07:17
 3/5 anonim válasza:
Szerintem agrárra is mehetsz, bár az inkább mezőgazdaság, de lehet hogy van lehetőség tovább szakosodni.
2013. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, én ELTE biosz szakos vagyok, itt ha elvégzed a mesterképzést is akkor tuti tudsz majd állatokkal foglalkozni (mint zoológus vagy etológus), de az tény hogy ezek annyira nem jól fizető területei a biológiának, úgyhogy ha ez is szempont akkor annyira nem javaslom :P

Bár az állatkerti gondozó sem kecsegtet túl nagy fizetéssel, szóval ha ilyesmivel akarsz foglalkozni akkor nem kell félned hogy túlságosan meggazdagodsz :D

viszont tényleg élvezetes munka lehet :)


A herpetológus is zoológus, csak kifejezetten hüllőkkel és kétéltűekkel foglalkozik :)

2013. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Idehaza ha már zoológus, akkor madár vagy hüllő, mivel ilyen fajok megmentési programjai mennek. Csak hogy gyakorlati oldalról is megközelítsük a témát. Tehát ornitológus/herpetológus. Nagyobb eséllyel lesz állásod is, pénzt is keresel.

Persze ha egzotikus állatok, természetes körülmények között, akkor mindenképpen külföld, vagy olyan nevet kell taxonómusként szerezni, hogy itthonról is hívjanak. (Taxonómus: rendszertanász. Rendszerezi az élőlényeket, újakat besorol, vizsgálja a törzsfákat, néha még megy is újat keresni, bár ez ritka módja ma a fajképzésnek, gyakoribb, hogy leülnek a laborba szekvenálni, és kijelentik, ez a sáfrányos szeklice valójában hat faj, nem egy.) Ám valóban, ez elég nehéz... főleg "nagyvadra". Gyakrabban férgekkel, rovarokkal "kell" foglalkozni, mert gerincesből telített a szakma. (De féreg-vonalon azt hiszem, mindenki el tudott helyezkedni, akit csak ismertem. Szinténe ELTE, biológia.)

2013. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!