Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Profi fotósnak szeretnék...

Profi fotósnak szeretnék tanulni, de miből?

Figyelt kérdés

BKF-re szeretnék jelentkezni, de a szemeszterenkénti 374 000 Ft elég horribilis összeg. A kérdésem a következő lenne: erre a képzésre valamilyen módon lehet ösztöndíjat (vagy valami hasonlót) szerezni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 21. 11:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10: Nem piszkálásnak szántam, hanem próbáltam felkészíteni arra, hogy ha komolyan gondolja akkor nem a tandíj lesz a sok amit a jövőjébe kell invesztálnia és jobb ha tudja, hogy mire számíthat, ahogy Te is írtad, rohadtul sok a fotós és egyre kevesebben egyre kevesebbet hajlandóak fizetni a szolgáltatásokért. Nagyon nehéz olyat nyújtani amit megfizetnek. Nekem egyelőre sikerül, de ki tudja mikor fordul ez át, persze azon vagyok, hogy ne forduljon, de megeshet, hogy két jó év után Én is becsődölök, pedig most eléggé felfelé ível a dolog. Azért - pláne ennyi pénzért - fölösleges végzettséget szereznie, hogy legyen egy újabb amatőr cuccal dolgozó valaki aki a végén fillérekért dolgozik, szétverve ezzel a piacot a valóban munka és számlaképes profik alatt majd fél évvel később becsődöl és kidobott az ablakon egy rakat pénzt, elpazarolt az életéből x évet és semmivel sincs előrébb.
2013. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

A MOMÉ-n a bejutás 3 fordulós,- bár ettől az évtől van valami újítás-tanáromtól tudom, mert fotózást tanulok(OKJ-n) és ő oda járt.


Mivel a BKF magániskola, nagyon kevés ösztöndíj van, max. 1-2 államilag támogatott hely szakonként. Mikor tavaly jelentkezni akartam a kézműves szakra, ott pl. nem is volt, pedig ígérték h lesz:///


Szerintem kezdésnek az OKJ és az ehhez hasonló fotós tanfolyamok hasznosak, innen szerintem már könnyebb aztán később a 3 fordulón túljutni.

2013. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

#12-es vagyok, még csak annyit, hogy ennél a szakmánál nem is igazán az számít hogy mit végzel el és mennyi papírod van róla. Nekünk is megmondták-tanár- az OKJ-n hogy ezzel kitörölhetjük a s*ggünket majd ha végzünk.


Nem lebeszélni akarlak, mert tényleg nagyon jó és szép szakma csak hát egyre populárisabb, és nehéz elhelyezkedni, azt meg nem mindenki engedheti meg magának hogy rögtön suli után saját műterme, kialakult vásárlói köre legyen, stb.


Amúgy szerintem inkább BKF mint MOME...

2013. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
#10-es vagyok, #11-re válaszolva, igen, ezzel a bejegyzéseddel viszont maximálisan egyetértek, ez így van. Mostmár az összes többit is értem, akkor azokkal is :-). Még egy csavar: a profik a csökkenő bevételeiket fotóstanfolyamok megtartásából pótolják. Ez rövid távon bevétel, hosszú távon a saját konkurenciájukat nevelik ki. Így egyre több a már színvonalasan dolgozó amatőr, a munka meg fogy. Nem látom a megoldást...
2013. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!