Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Profi fotósnak szeretnék...

Profi fotósnak szeretnék tanulni, de miből?

Figyelt kérdés

BKF-re szeretnék jelentkezni, de a szemeszterenkénti 374 000 Ft elég horribilis összeg. A kérdésem a következő lenne: erre a képzésre valamilyen módon lehet ösztöndíjat (vagy valami hasonlót) szerezni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 21. 11:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: MOME fotográfia szakra milyen követelmények vannak?
2013. aug. 21. 11:35
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak Pesthez ragaszkodsz?Csak azért kérdezem ,mert Kaposváron is tanulhatsz fotográfiát államin és ott is van selejtező,tehát nem vesznek fel sok embert. Pesten ilyen művészeti szakokon ha költségtérítésesen kezded nincs lehetőség átkerülni én úgy tudom(remélem rosszul),de eléggé bunda a bejutás is,mivel a MOME eleve indít ilyen felkészítőt és akik azért fizetnek sokat már nagyobb esélyük van bejutni,mint a többieknek.Remélem neked sikerül!! Belinkelem Kaposvárt,hátha: [link]
2013. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg is Pesten tanulok és úgy vettem észre, hogy a művészeti képzések sokkal jobbak a fővárosban, mint vidéken.
2013. aug. 21. 13:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Baromság, a művészeti képzések ugyanolyan sz@rok mindenhol, ennek is köszönhető, hogy hazai fotóművészet gyakorlatilag nem létezik. Egyébként azon gondolkodtál már, hogy ha a szemeszterenkénti 374ezer sok akkor miből tervezel felszerelést vásárolni ami mondjuk attól függően, hogy milyen útra lépsz kb. 2-3M Ft?
2013. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most februárban fogok kapni 1.000.000 Ft-ot biztosítási pénzből, abból meg tudom venni a cucc másik felét.
2013. aug. 21. 14:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért, eddig mid van? :)
2013. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nikon D3200, Nikkor 18-55 és 55-200, 3 stúdiólámpa (álványokkal), amiket rokonomtól örököltem, 1 fekete háttér álvánnyal, pár szűrő meg még pár apró cuccos :D
2013. aug. 21. 15:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Kezdésnek tanulni jó, de ezzel dolgozni ne akarj. Amatőr belépő váz, belépő objektívekkel.
2013. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, de abból az 1.000.000-ból kijönnek az objektívek, amiket fotós ismerősöm említett, meg most elkezdtem dolgozni suli mellett, abból majd kijön egy FF váz...
2013. aug. 21. 16:07
 10/14 anonim válasza:

#4#6#8 Ne itt az a pont, hogy elég, miért kell minden amatőrt szétpiszkálni, ha nincsen 5D/24-70 a táskájában? Mellesleg szó nem volt munkáról, az a kérdés, hogy hol tud ösztöndíjat szerezni. Amilyen cucca van a srácnak, nyilván belépő szint, azzal is meg lehet tanulni mindent, utána majd megveszi, ha kell jobb. Épp a stúdiófotózás nem igényel extra gépet, ha magánemberek megrendeléseire dolgozol. Ha valaki egy 400D + 50 1.8 párossal nem tud stúdióban csodát tenni, akkor ott nem a gép gond.


A kérdésre válaszolva: én egy dologra látok rá, fotósként nagyon nehezen fogsz tudni pénzt keresni mostanság, így sajnos arra nem tudlak bíztatni, hogy vállalj egyszerűbb megbízásokat - kezdő fotósként. Jobban jársz, ha valami teljesen más területen nyomsz nyári, hétvégi munkákat, hamarabb lesz meg az ösztöndíj. Illetve gondold azért végig, tényleg ez-e az egyetlen terület, ami érdekel. A fotózás jelen pillanatban az egyik legjobban zuhanó piac - fizetség szemponjából.

2013. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!