Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogász képzés és az orvoskép...

A jogász képzés és az orvosképzés nehézségre meg egyezik egymással?

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 18:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Csak remélni tudom, hogy nem vagy orvos, ha már ennyire elfogult vagy az orvosok irányába, hogy leszólsz ilyen lazán egy egész szakmát, akik éveken át hajtanak a diplomáért, utána meg a szakvizsgáért. Igen, a jogászokat védem.

Mindenesetre tiszteltben tartom a véleményed, de azért helyesen tanulj meg fogalmazni és írni.

Egy orvos felesége.

2021. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
Köszönöm, de semmi szükségem arra, hogy vadidegen emberek mondják meg anonim fórumon kioktató stilusban , hogy tanuljak meg fogalamzni és irni. Szervusz.
2021. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

Bocsáss meg, a "fogalmazást" nem kellett volna megjegyeznem, igazad van. Valószínű félregépelés volt. Csak "hirtelen felindulásból" írtam a dolgot, és bántott ez a laza leszólás.

Szervusz.

2021. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
11, és te mi a pékért papolsz egy egész szakma nevébn arról, hogy jogásznak tanulni húdenehéz ? Elitgimnáziumban végeztem annak idején, tipikusan azok a diákok mentek jogra, akiknek nem volt jobb ötlete és nem volt elég esze egy komolyabb szakhoz (orvos, mérnök), de tudtak biflázni. Mégis milyen különleges képesség kell szerinted egy jogi egyetem elvégzéséhez ? Nekem vannak olyan jogot végzett ismerőseim, akik call enerben vagy bábszinházban dolgoznak most.... Ne vicceljünk már, hogy egy kalap alá hozza bárki a jogi diplomát az orvosival. Volt már dolgom ügyvéddel, amikor laikusként ezt-azt kérdeztem tőle az ügyem kapcsán, egyik kérdésemre se tudott válaszolni, kimagyaráztam agát azzal, hogym ajd utána néz. De a konzultációért a pénzt persze zsebre tette, igaz jogi tanácsot nem tudott adni..
2021. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%

Na itt zártam le magam részeről a vitát. Hány orvos van te jó ég, akire nem bíznék rá egy kötözést sem?! Elég sok. Nyilván van ügyvédből is ilyen, meg olyan.

Engedtessék meg már a véleménnyilvánítás! Tipikus többségi orvos hozzáállás. Egó az van. Meg pénzéhség.

Tisztelet a kivételnek. Más diploma is ér annyit, ők ezt nem ismerik be..

Ha már egyesek így fogalmaznak, én is.

2021. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt vita. Ahhoz vitakészség és érvek-ellenérvek ütköztetése kellene. Meg van engedve a véleménynyilvánitás, itt egyedül te vagy az, ha jól látom, aki dühbe gurult és még mindenkit le is pontoz nullára, aki nem ért veled egyet. A közeli rokonságomban van mérnök is , orvos is, ügyvéd is, úgyhogy engem aztán ne vádolj elfogultsággal. Tény, hogy a jogi diplomától sokkal nehezebbek vannak ( nem tudom, a biflázó jogászok közül hány tudna helyt állni programozóként, mérnökként, matematikusként, fizikusként, orvosként...stb.) És tény, hogy a jogász nem felel emberek életéért, az orvos viszont igen.
2021. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Na akkor én is beállok a sorba:

A két képzés tűz es víz

Társadalomtudomány és természettudomány

Humán és reálterület.

Szóval én mérnökként mondom, a mi szakunk se nehéz, de a jog is igen szivatós, ugyanúgy az orvos is.

Ismerem a jogi képzés azon hiányosságát, hogy olyanok járhatnak (nyilván, mert nincs lehetőség eltávolítani őket), akik már 8 évvel a kezdés után nem tudják letudni a záróvizsgákat. Ez nem a végzett jogászok hibája.

14-es kicsit vegyen vissza.

2021. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%

És a jogrendszer átláthatatlan rendszerében és annak gyakorlati aspektusaiban egy mernök helyt tud állni? Én személy szerint nem. (De, a fogalmazásod alapján te sem tudnál.)

Sziasztok.

2021. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Én meg kb 14 olyan baráttal, ismerőssel a környezetemben, aki jogot végzett, monodm, hogy a jog elvégzéséhez semmilyen komolyabb képesség nem kell és nem gondolom , hogy itt kezdődne a "szivatós" képzés. A fogalmazásmóddal kapcsolatos oktatgatást meg hagyjuk már .
2021. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
14 vagyok. Miből és miért vegyek vissza ? Légy szíves ne te mondd már meg másoknak, hogy leírhatják-e a véleményüket egy topikban az adott témáról.
2021. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!