Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogász képzés és az orvoskép...

A jogász képzés és az orvosképzés nehézségre meg egyezik egymással?

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 18:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
Orvosi nehezebb (meg időben is hosszabb)
2013. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Ez tipikusan az a kérdés, amire a jogászok azt írják, hogy a jogász szak nehezebb; az orvosok pedig azt, hogy az orvosi.
2013. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%
Egyértelműen nehezebb az orvosi.
2013. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
30%

Az orvosoknak pl. ott vannak még a kötelező nyári gyakorlatok, ami nincs a jogász hallgatóknak.

És az orvosi hat éves, míg a jogi egyetem ötéves.

Mindenképp időigényesebb és nehezebb az orvosi.

2013. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

Röhej, hogy a jogot az orvosihoz hasonlítják. Majdnem akkora poén, mint a dr. azért a képzésért. Az ilyen ingyen doktori miatt van az, hogy a világban nem sokra nézik a magyar dr-t, csak a bizonyos egyetemen szerzetteket.


Szóval én össze se merném hasonlítani a kettőt. Nem egy színvonal...

2013. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

Előttem szóló! Ezt honnan tudod? elvégezted a jogot és annyira röhejes volt, hogy így leszólod! Sejtésem szerint csak egy frusztrált büfé szakos vagy szakmunkás vagy, aki egy római szigorlat előtt egész éjszaka sírna idegességében.

Vagy a másik véglet, orvosira jársz és annyira elszállt az agyad, hogy fel sem tudod fogni, hogy más egyetem sem könnyű, nem csak a tied.

2013. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az 1ik orvosit végzett ismerősöm később levelező szakon elkezdte a jogot, és azt mondta, az orvosi legalább az első 3 év után sokkal lazább lett tanulás szempontjából, jogon viszont egyre nehezebbek a tantárgyak és a vizsgák. Csúszott is jogon. Egyébként mindenkinek más a nehezebb, tehát ez alapból hülye kérdés. Egy nagyon reál beállítottságú ember nem biztos, hogy a jogot meg tudná tanulni, és fordítva. A maga nemében mindkét képzés baromi nehéz.
2013. aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

ugyan már, utolsó.. szerintem sem lehet a kettőt egymáshoz mérni.

az ismerősöd lehet, hogy ha fordítva csinálta volna a két szakot, tök ellentétes következtetése lenne.. Egy orvosi elvégzése után már biztosan sokkal kevesebb türelme van az embernek az intenzív tanuláshoz, belefásul, ezért is csúszhatott és ezért is érezheti úgy, hogy a jog nehezebb.

2014. márc. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

Én is úgy tapasztaltam, hogy összességében nehezebb KICSIT a jog, ha komolyan és jól akarod megtanulni.

De ugyanúgy tisztelendő az orvosi szakma is.

Ez csak egy vélemény, nem kell letámadni.

Én orvosit végeztem, de jogba is belekezdtem.

2021. márc. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mire gonodlhatnak, akik szerint a jog nehezebb, mint az orvosi, deviccnek is rossz . mulatságos mindenesetre. Nyilván egy lapon sem emlithetőek, az orvos életekért felel, a jog elvégzéséhez magolni kell tudni, nem véletlen kerül évente sokszáz jogot végzett a munkaerőpiacra.
2021. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!