Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen utat kellene bejárnom...

Milyen utat kellene bejárnom hozzá?

Figyelt kérdés
Célom az, hogy szállodaigazgató legyek. Érdekel a szállodák világa/ a turizmus. Most végeztem még csak gimiben, tehát érettségim van csak egyelőre. A kérdésem az lenne, hogy milyen tanfolyamra menjek először? És hogyan tudok majd egyre feljebb lépni, hogy elérjem a célomat? /külső anyagi támogatást nem fogok kapni senkitől.../ Köszönöm aki megosztja velem a tapasztalatát/tanácsát! :) 20/N

2013. aug. 14. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jaj te szegény tanfolyam oda nem elég igazgató csak diplomásból lehet tehát min főiskola de inkább egyetem szolgáltatás érában aztán legalább 30 évet le kell ott húznod és közben benyalnod magad és akkor talán de csak talán 55-60 évesen kineveznek igazgatónak!Vagy az egyszerűbb nyiss egyet önerőből!
2013. aug. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hm, értem! Hát az önerő...azért nagyon sokat kellene dolgoznom valami irdatlan jó helyen, hogy szintén csak 55-60 éves koromnál előbb képes legyek önerőből szállodát létrehozni. Vagy talán még akkorra sem...
2013. aug. 14. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát igen azt inkább csak olyan utolsó esélynek írtam de inkább azt próbáld meg hogy szolgáltatás érában egy főiskolai diploma és utána dolgozd be magad és akkor ha mázlid van akár 40 évesen is igazgató lehetsz csak ahhoz nagyon jól kell dolgozni plusz olyan helyre kell menni amit nem egy család vezet mert akkor úgyis csak a vérvonal az igazgatóság de pl egy Gellért szállóban van esélyed!Ja és persze legalább egy középfokú nyelvvizsga is kell!
2013. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még esetleg külföldben gondolkodok, hogy ki kellene menni és inkább ott kezdeni a dolgokat, mert ebben az országban csak az látszik, hogy ha halálra dolgozod meg tanulod magad akkor is csak úgy érhetsz el valamilyen sikert, ha nyalizol meg csalsz....
2013. aug. 14. 12:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz csak külfölddel az a baj hogy oda nagyon profin kell tudni angolul vagy németül máskülönben nincs esélyed de mindenképp megéri még ha nem is leszel igazgató ott mivel ott még egy recepciós is keres 400 ezer ft-t havonta fontban v euróban országtól függ!
2013. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám nincs, de csak azért mert nem volt a szüleimnek rá pénzük, én meg nem tudtam diákmelóval annyit keresni, hogy maradjon is, mert mindig megvolt a helye. De szerencsére a nyelvtanulás nagyon jól ment mindig is, legalábbis az angol,mert a némettel szenvedtem. Szóval célok között feltétlen ott a nyelvvizsga, az a minimum mielőtt kimegyek :) Csak előtte jó lenne valamilyen okj-s képzés is, hogy legyen egy szakma is a kezemben.! Ezt nem tudom még egyelőre, hogy mit lenne érdemes elvégezni? Szállodai recepciós? Vagy mit?
2013. aug. 14. 13:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen dolgokkal akarsz foglalkozni akkor vagy valami kereskedelmi okj-st vagy szórakoztatóiparit vagy valami olyasmit amivel a szolgáltatói érában lehetsz tehát olyat amire a turisztikai szektor épül!
2013. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Csak így egyelőre nehéz elképzelni, hogy hogyan működik a feljebb lépés egyik szintről a másikra. Persze tudom hiába tervez az ember, majd a lehetőségek alakítják a dolgokat, csak mégis.. :)
2013. aug. 14. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Voltam nyáron Angliában dolgozni,egyszerű munka volt..csak pincér voltam,de nem kellet hozzá semmilyen tanfolyam és elég jól kerestem.Sok magyar van kint aki önerőből lett főszakács,étterem vezető.Az angolok értékelik az erős munkát és ha látják,hogy rendesen dolgozol egyre többet adnak neked.Érdemes lenne utánanézni,hogy ki tudnál-e menni és ha bejönne lehet ott is kezdhetnél egy tanfolyamot:) Azt vegyük számításba ott se mindenki azonnal pincérkedik...először mosogatás és utána egyre feljebb jutsz,akár manager is lehetsz,de nem olcsó kimenni és ott minden drágább. Előnyös ha már van egy kis anyagi alapod ,akkor menj ki:)
2013. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok.A magyar okj-t nem nagyon nézik,konkrétan leszarják:/
2013. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!