Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnáziumba járok, szeretnék...

Gimnáziumba járok, szeretnék az ELTE-BTK-n (bölcsésztudomány) karán továbbtanulni. Mikkel tudnám biztosítani a bekerülésem? Úgy értem jó tanulmányi eredmény mellet mik számítanak még 'plussznak'?

Figyelt kérdés
Mindenképpen ott szeretnék továbbtanulni. Azoknak is várom a véleményét, akik ide járnak, milyenek ezen a karon az emberek? Mert én sok embertől hallom, hogy nagyképűek...Köszönöm előre a válaszokat!
2013. aug. 13. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A BTK-n belül hova szeretnél menni?

A felvi.hu honlapon megtalálod a felvételi követelményt az adott szakra, amit kinéztél (azaz kell-e emelt szintű érettségi stb.). Ott van valahol az is, hogyan számítják ki a pontjaidat. Ez kétféleképpen történhet.

a) A tanulmányi pontjaid számítanak + érettségijeid átlaga + két érettségi eredmény + többletpontjaid

b) két érettségi eredmény duplája + többletpontjaid


Azt a módszert választják, amelyikkel Neked több pontod lesz, szóval emiatt nem kell aggódni. Többletpontokat kaphatsz nyelvvizsgáért, emelt szintű érettségiért, hátrányos helyzetért, bizonyos versenyeken elért helyezésért (pl. OKTV).


Ha még lenne kérdésed, írj.

2013. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én két nyelvvizsgával, két emelttel biztosítottam a bekerülésemet (442 pontom lett). Szeptemberben kezdek.

Attól függ, hogy milyen szakra szeretnél járni.

2013. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik szakra mennél?
2013. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 2 nyelvvizsgával, 2 emelttel mentem, amennyiben tudsz nyelveket, a nyelvvizsgákat mindenképpen tedd le.

Az, h milyenek az emberek, gondolom szakfüggő. Én egy nagyon kicsi, családias szakon tanulok, ennek megfelelően rendesen össze is nőtt a társaság, mindenki mindenkivel nagyon jóban van, húzzuk is egymást rendesen, h együtt maradjon a bagázs. Sok közös programot csinálunk együtt, van, h a tanárok is eljönnek velünk beülni 1 sörre. :D

Nálunk egy lányzó volt, aki kicsit nagyképű volt az elején, de hamar helyre tettük, azóta vele sincs gond. :D

Gondolom egy nagy szakon azért más helyzet, ott soha nem fog annyira szorosan összenőni a csapat.

2013. aug. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. aug. 14. 08:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyelvek, nyelvek és nyelvek. Minnél magasabb szinten, annál jobb.
2013. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!