Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus mérnök vagy...

Informatikus mérnök vagy szoftverfejlesztő informatikus?

Figyelt kérdés

A 2 szak közt gondolkozok most, igazán programozás érdekel de eddig úgy tudtam hogy akkor szoftverfejlesztő szak és kész, viszont most sok helyről hallom hogy az informatikus mérnökök is keményen foglalkoznak programozással.

Mi a 2 szak közt az igazán nagy különbség?

Valamint későbbiekben a suli után melyikkel megyek többre?



2013. aug. 7. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

ezek ilyen FSZ\OKJ képzések, igaz? mert ilyen alapképzésekröl még nem hallottam.

Gyere programtervezö informatikára.

2013. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy az is lehet, hogy a kérdező határon túli magyar, és ott ezek az elnevezések vannak, ugyanis itthon az FSZ képzésnél is mérnökinformatikus és programtervező informatikus az elnevezés.


Ha az informatikus mérnök a mérnökiformatikus, a szoftverfejlesztő informatikus pedig a programtervező informatikus megfelelője, akkor a kettő szak abban különbözik, hogy előbbinél több műszaki tárgy van, utóbbinál meg több a matematikai, számításelméleti alapozás. A közös az, legalábbis ezt a hazai képzésre mondom, hogy mindkettővel ki lehet törölni megfelelő gyakorlat és hobbiprogramozó háttér nélkül, szóval alapvetően nem is az a lényeg, melyiket választod, hanem az, hogy mivel foglalkozol szabadidődben és milyen céghez mész el szakmai gyakorlatra.

2013. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utána néztem valóban máshogy hívják Magyarországon, elnézést!

Valamint köszönöm a második választ!

2013. aug. 7. 10:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az informatikus mérnök megegyezik-e a mérnök informatikussal, de ha igen, akkor bizton állíthatom, hogy a programozásnak van a legnagyobb súllyal, de emellett van elektronika/villamosságtan, ami már a műszaki érához tartozik. Általában azt szoktam mondani, hogy ha valaki kütyüket akar programozni, akkor menjen mérnök infóra (mikrokontrollerek, FPGA-k, okos telefonok, CNC gépek, stb...), ha keményen PC-n, akkor szoftverfejlesztőnek menjen. Viszont annyira közel esik a kettő egymáshoz, hogy elég nagy fokú átjárhatóság van.
2013. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha szereted a fizikát akk mérnökinfó, ha nem szereted proginfó
2013. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!