Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol mesterképzésre jelentkez...

Michail.g kérdése:

Angol mesterképzésre jelentkeztem a Károli Gáspár Református egyetemre. Krediteimet elismerték, fizettem, jó eredménnyel vizsgáztam és utólag értesítettek, hogy nem ismerik el az előzőleg elfogadott oklevelemet. Megoldás lehet ha jogorvoslatot kérek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 01:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A jogorvoslatnak helye van..de mikor kaptad mag a kizárásról a határozatot?

Azt ahogy írtan nem érdemes fellebbezni, hogy kizártak az eljárásból, de azt hogy a vizsga díja visszajár már igen fizessenek csak, ha figyelmetlenek voltak.

2013. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A kreditelismerési eljárás és a felvételi két különböző dolog. Angol mesterképzésre legalább 5-6 féle előképzettséggel be lehet kerülni (pl. nem tanár szakos diploma, anglisztika szakos alapdiploma, más szakos tanári diploma, stb.) Ettől függ, hány éves lesz a képzés, amire jelentkezhetsz. Szerintem te nem a megfelelő (félévszámú) képzésre jelentkeztél ezek közül. Tanító szakkal nem lehet a 2 félévesre jelentkezni. Ez nem mond ellent annak, hogy a kreditjeidet elismerték, mert az angol szakra való jelentkezéshez beszámít, de nem ahhoz, amire jelentkeztél, hanem a hosszabb verziójához.
2013. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ja, és még annyit, hogy a kreditelismerési eljárás mindig ELŐZETES, tehát mikor elismerik a kreditjeidet egy mesterszakhoz, ők nem tudják, hogy te majd a felvételi eljárás során az adott szak különböző képzési lehetőségei közül melyikre adod be a jelentkezésed. De jobb helyeken beleírják a határozatba, hogy melyikre vagy jogosult jelentkezni. Ha arra jelentkeztél, amire volt "engedélyed", akkor egyértelműen ők hibáztak.
2013. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!