Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol mesterképzésre jelentkez...

Michail.g kérdése:

Angol mesterképzésre jelentkeztem a Károli Gáspár Református egyetemre. Krediteimet elismerték, fizettem, jó eredménnyel vizsgáztam és utólag értesítettek, hogy nem ismerik el az előzőleg elfogadott oklevelemet. Megoldás lehet ha jogorvoslatot kérek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 01:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen. Bár nem értem az ügyedet pontosan.

Felvettek az egyetemre és már közben értesítettek? Vagy a "jó eredménnyel vizsgáztam" kifejezés alatt a felvételit érted?

2013. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem az oklevelem, a kreditelismerő bizottság elfogadta, behívtak vizsgázni.

Úgy gondolom, ha nem felelnek meg az előtanulmányaim, akkor ezt azonnal közölniük kell, nem miután befizetem a 9000 vizsgadíjat és 98% vizsgát teszek. Kösz a gyors választ

2013. aug. 7. 07:40
 3/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy felvételi után közölték, hogy kizártak mert nem felel meg az oklevelem amit előzőleg már feldolgoztak
2013. aug. 7. 07:49
 4/13 anonim ***** válasza:

De azt is közölték , hogy MIÉRT nem felel meg az okleveled?-

Tényleg, miért nem?

2013. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem helyes amit csináltak.

Már a vizsga előtt kellett volna jelezniük,

ha az előtanulmányaid vagy az oklevél nem jó nekik.

Kegkérdezted őket, hogy akkor most miért is nem jó és miért nem tudták ezt idejében megmondani?

2013. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen alapdiplomával, milyen, mesterszakra jelentkeztél?
2013. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tanítóképző főiskola, műveltségi terület angol nyelv.

A gond az, hogy elsőre elfogadták mesterképzésre, hiszen csak oda jelentkeztem és a legvégén azt mondták, hogy angol szakos főiskolára lenne szükség, mert "csak" tanító vagyok.

Úgy érzem a saját határozatukat bírálták fölül és ennek én vagyok (vagy mi vagyunk) a szenvedő alanya(i). Tájékoztattak, hogy 30 ember jár hasonló cipőben.

Azt mondták még részképzésre kell jelentkeznem +2 félév/100.000 Ft. Jó nem?

Túl jó pontszámmal elfoglalni egy térítésmentes helyet ami esetleg már ki van "sorsolva"?!?

2013. aug. 7. 16:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de tanító diplomával a tanár szakos mesterképzések 2 félévvel hosszabbak, mint tanár diplomával. Ez feketén fehéren le volt írva a felviben.

Abban van igazad hogy ezt a felvételi előtt közölhették volna, akkor nem vizsgázol. Sajnos ugye ezek a tanári szakok újak voltak ebben az évben és ezek szerint rengeteg kavarodás volt körülöttük még nyáron is.(azért tudom mert családomat is érintette, és én jártam utána a dolgoknak még februárban a tesómnak, és volt küzdelem hogy a gyógypedagógus az minek minősül, pedig a gyp diplomában benne vagy hogy gyógypedagógia tanár és nem tanító, és mégis SZTE nem fogadta el tanári diplomának, ELTE és EGER meg igen)

Fellebbezésed esélytelen, ha a szóbeli vizsgának volt díja külön,(a felvételi eljárás díja nem járna vissza) az viszont visszajár szerintem.

2013. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Én is olvastam a felvi.hu-n, hogy még két év, de amikor jelentkeztem, rákérdeztem telefonon és azt mondták, hogy elfogadják. Ez még hagyján, hogy egy elfoglalt titkárnő félretájékoztat telefonon mikor azt sem tudja hol áll a feje, de itt egy kreditelismerő bizottság hozott pozitív döntést(pdf-ben kaptam meg, aláírva, lebélyegezve), elfogadták, majd kizártak, hogy nem érvényes.

Állítólag újra összeültek és akkor hozták ezt a döntést, de kiábrándító, hogy menet közben változnak a "játékszabályok."

2013. aug. 7. 16:42
 10/13 A kérdező kommentje:
még két félév -elírtam
2013. aug. 7. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!