Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 éves vagyok tanulhatok még...

24 éves vagyok tanulhatok még ügyvédnek? Mi kell ahoz, hogy felvegyenek a jogi egyetemre? Védőügyvéd szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

Azért egy érettségit megcsinálni ne legyen már még munka mellett se oly nehéz,hogy sírni kelljen...

Azért írtam, hogy várja a sült galambot, mert ő màr egyből diplomáról beszél, de még az egyetemi felvétel előfeltétele sincs meg. És persze sok idő,amihez szintén nem füllik a foga.

Szóval már az elhatározàs után elhalt a lelkesedês! A joghoz ettől több kell!

2013. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
Egy szimpla római jog szigorlat veri a 4 év gimit egyben. Egyetértek, hogy ehhez több kitartás kell, mint hogy "jah, ennyi ideig tart? Akkor mégse". Ez csak optimista becslés volt, és akkor még nem vettük számításba, hogy nem sikerülhet minden elsőre, vagy csak nagyon keveseknek.
2013. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
Romai jog mellett a Magyar Alkotmany & Jogtortenet az elso evben tenyleg kenterbe veri a 4 ev gimit/kozepsulit. Aztan 2.evtol a Polgari jog, es tarsai, kesobb a Nemzetkozi jog, Tarsasagi jog, Pp... Nagyon nehez egy pl az SZTE-n... Volt aki szin otossel erkezett a gimibol, 3.evben feladta, de volt olyan is, akinek vegig szerencseje volt, es nem volt kierdemelt a dr.-i cime. Mindenki tudja magarol, hogy kb mennyit bir. Aki egy erettsegi miatt rinyal, el se kezdje. A jogi kar olyan kitartast kivan, hogy ha kivagnak az ajton, bemaszol az ablakon...!
2013. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

71-nek: ebbe igazad van. De nem minden ember alapból olyan kitartó, amilyennek kellene lennie mindenkinek, és emögött viszont sok minden állhat a háttérbe.

Azaz nem kiakadni kell ilyen esetnél, ha vki már feladja az alap dolgokat is, meg az idő se tetszik neki, hanem bátorítani/biztatni kell.

Én első körben - mert ez volt rám parancsolva - szakmunkás képzőben jártam, pedig informatikus akartam lenni, és a jegyeim is jók voltak hozzá, h annak tanulhassak, fel is vettek volna. Mindegy, elvégeztem apám kívánságára a szakmunkásképzőt, úgy hogy amellett is éjszaka dolgoztam a suli, ugye nappali tagozatos volt.

de az volt végig bennem, h sebaj, ha elvégeztem utána azt csinálok, amit csak akarok. Estin - két évesbe - letettem az érettségit, közben egy hasonló tanfolyamot is, h ne kelljen a szakmámban gürizzek és jobban tudjak keresni is, végül ugyan informatikus nem lettem, de rendszergazda lettem. Hozzá teszem, h az informatikus papír megszerzéséről is még továbbra se tettem le. Viszont nagyon nehéz volt, bátorítás/biztatás nélkül sokaknak nem megy.

2013. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:

én munka mellett, levelezőn érettségiztem, és azért ahhoz, hogy jól is sikerüljön, kellett éjjelente tanulni, meg pislákolni, az emeltre tanár nélkül felkészülni nem könnyű (értsétek, levelezőn középszint kettesre készítenek fel, nekem emelt 90% volt a cél, teljesen egyedül). szóval kellett az elhatározás. most fogom kezdeni az egyetemet nappalin, 22 vagyok.


kérdező, ha tényleg ezt szeretnéd, csináld, de ahhoz nem elég annyi ambíció, hogy kiírj egy kérdést a gyikre, majd kiderüljön a 4. válaszodnál, hogy valójában totál akaratgyenge vagy.

2013. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:

74-es

Milyen okból csinálták ezt veled a szüleid? (elküldtek egy nyilvánvalóan jó képességű gyereket szakmát tanulni egyből??)

2013. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:

Nevelési célzatból! :) Tehát nem, azért, mert nem engedhették volna meg maguknak, h tanuljak akár "kényelmesen" is.

És nem bánom, mert az mindig egy biztos pont lesz számomra, persze amíg tanultam lázadtam ezerrel én is! :D

2013. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:

Anyám... Magyarország... :D


Még a muszáj-t is muszály-nak írja, 8 általánosa van és 24 évesen akar ügyvéd lenni... Hát a pofám leszakad mit ne mondjak.


:DDD

Arra szmtsál (ha nem kamu a kérdésed) Hogy utána vagy egy ügyvéd ismerős kell vagy több millió a protekcióhoz hogy bekerüljél egy ügyvédi irodába. Balek.

2013. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
Itt dögöljek meg ha az elmédben minden tiszta kérdező! Itt dögöljek meg...
2013. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim válasza:
Megdögöltél már????
2013. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!