Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 éves vagyok tanulhatok még...

24 éves vagyok tanulhatok még ügyvédnek? Mi kell ahoz, hogy felvegyenek a jogi egyetemre? Védőügyvéd szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ennyit kell tanulni. Azt hittem 5 év alatt meglesz.
2013. júl. 22. 15:16
 62/82 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen én sem gondoltam, hogy küzdeni kell a kitűzött céljaimért...
2013. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 A kérdező kommentje:
Sajnos ez van.
2013. júl. 22. 15:21
 64/82 anonim ***** válasza:
0%

Hm...azért az durva, h itt egyesek azt hiszik, h ha vki nem tud több évet tanulásra áldozni, akkor nem is akarja igazán, meg akkor mindjárt a sült galambot várja az illető.

Ezek az illetők gondolkozhatnának azon, h sokaknak azért van "csak" 8 általánosuk, mert mondjuk dolgozniuk kellett.

Fel lehetne már végre fogni, h mindenkinek nem tudja az anyuka, meg apuka segge alá tenni a diplomát, sőt támogatni sem, amíg tanulna az illető.

Ez pedig nem Mónika show, ha nem a puszta valóság - tudom nem arra lett írva -.


Az érettségit letudod tenni ingyenesen is, ha nincs szakmád, akkor amikor én csináltam estin meg, akkor még úgy volt, h a vizsgákért se kell fizetni. Ha az érettségit letetted, és ügyvédnek való tanulást nem is tudod honorálni, h ilyen sok év, akkor egy tanfolyamot letudsz tenni, ami érettségi köteles és ami által némileg jobban kereshetsz amíg fősulira jársz.

Az előző monológomhoz a hszelekről részéről azért az is hozzá tartozik, h nagyon sokan fősuli mellett ugyanúgy dolgoznak. Szerintem ne add fel az álmod, fiatal vagy még ahhoz! :) Ja, és esti mellett tudsz dolgozni is. Nem kell folyton bejárni, lazább, mint egy nappali tagozat.

2013. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
Plusz, ha jó érettségid lesz, akkor ösztöndíjat is kaphatsz...Ne riasszanak el az évek. Előző voltam.
2013. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:

#64 és #65-ös válaszoló

A többi válaszadó közül senki nem hitte azt amit te az első válaszod elején fejtegetsz. Attól függetlenül még levelezőn simán tanulhatna ahogy írtad is vagy tanulhatott volna a kérdező.

Az ha valaki normálisan érettségizik mintha bűn lenne és itt anyucizol mag apucizol! Az a normális szülő aki taníttatja, nem az aki csak megcsinálni tudja csak a gyereket aztán majd lesz valami vele az életben.

2013. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
0%
66-os: látszik tényleg nem érted a lényeget!!! Majd egyszer talán megérted!!!
2013. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem érted a lényeget. Szeretsz panaszkodni, hogy neked milyen nehéz volt..tény sokkal nehezebb mint aki normál nappalin tanult nem vitatom. De azért ne tegyünk már úgy mintha az lenne a negatív valami szégyellni való ha valaki nappalin tanul. És mindenki hős aki levelezőn munka mellett képezte magát.

Senki nem firtatta a kérdezőnek miért van 8 általánosa, csak azt, hogy egyetem és általános iskola között még ott van 4 év középiskola amit végig kell csinálni..nem kihagyható lépcsőfok.

2013. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonom 17 évesen végzett szakmunkásképzőben. Elkezdett dolgozni, mert akkor még nem tartotta sokra a továbbtanulást. 20 évesen becsúszott neki egy gyerek. Akkoriban fűteni se volt pénzük a gyerek anyjával, néha éheztek.

Gyerek és munka mellett leérettségizett estin. Egyre többet dolgozott, egyre jobban keresett. 38 évesen ment jogra, elvégezte. Utána közgázra, azt is elvégezte.

Most már saját erőből fél millió körül keres.


Tény, hogy nem otthon ült és ábrándozott, hanem sokat dolgozott érte, hogy felküzdje magát.

2013. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:

68-as: továbbra is azt írom, h ebből látszik, h mennyire nem értetted meg a lényeget, mert még értelmezni sem tudtad helyesen azokat, amiket leírtam.

De akkor segítek pl. a kutya se mondta, h az bűn, ha vki nappali tanul. És hiába találgatod az én életem, meg, h panaszkodni szeretek, mert marhára a közelébe se jártál a dolgoknak.

Viszont az látszik, h te magadból indultál ki, mert te szerinted csak az a normális, ha a szülő tudja támogatni a gyerek tanulását. Aki meg nem tesz így az biztos csapni való szülő. Többek közt, ezért írtam, h marhára nem érted a lényeget, példákkal pedig hiába jössz, igazán max. akkor fogod megérteni, ha te magad élsz át bizonyos dolgokat. / Mellesleg szerintem kissé offolva lett ezzel a topik! Mert nem arról szólt a történet, h tanulhatott volna-e a kérdező, vagy se, sem arról, h most fog-e akarni így tenni, vagy se! /

2013. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!