Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4.35-s átlaggal szerintetek...

4.35-s átlaggal szerintetek hova vennének fel? Most 7-es vagyok/voltam év végén most 8. -ba megyek. A 13. kerületben lakom.

Figyelt kérdés
Csak egy 3-om van földrajzból.4-em angolból és matekból,nyelvtanból és irodalomból.5-s Töriből. Szerintem ezek a legfontosabbak.

#Iskola/felvteli
2013. júl. 15. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
a legfontosabb hogy sikerül majd megírnod a felvételiket.. utána számítanak az osztályzatok.. szóval ha 4-5ös vagy de nagyon elszúrod a matekot és a magyar felvételit akkor nincs esélyed jó suliba menni, azokat írd meg jól!
2013. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nyár óta gyakorlom a matek felvételi lapokat 2006-tol. A nyelvtannal már kevésbé foglalkoztam.
2013. júl. 15. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Idén felvételiztem, minden évben jeles voltam, és a felvételim 71 pont lett (magyar 33, matek 38). Szerintem ezek az átlagok annyira nem számítanak, mert minden általánosban másképp tanítanak. Mivel egy faluban lakok, szinte bármiben le merném fogadni, hogy a budapesti sulik jobbak (így megeshet, hogy ott csak négyes vagy, de máshol ötös lennél).

A felvételivel kapcsolatban annyit, hogy én is megoldottam minden feladatsort, de inkább az lett volna jó, ha a feladattípusokat gyakorlom többet. Főleg az ilyen szöveges feladatokat, amik a végén szoktak lenni.

Ha jól tudom bármennyi sulit meg lehet jelölni, összeírsz egy listát a szimpatikus iskolákból, és erősségük szerint teszed sorrendbe.

Szeptembertől a Szent László Gimnáziumba fogok járni. :)

2013. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,sok érdekességet mondtál. Gratulálok a felvételidnek,szerintem az a legjobb iskola Budapesten a rangsorok szerint,én sajnos nem jelentkezhetnék oda,mert van egy 3-om.
2013. júl. 31. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg még mindig a Fazekas meg az Apáczai vezet. A Szent László hátrébb van a sorrendben, csak ez volt a legszimpatikusabb.


Bárki megjelölhet bármilyen sulit, szóval mindenképp megpróbálnám az erősebbeket is. Legrosszabb esetben nem oda vesznek fel. Igazából akárhova is fogsz járni, jó lesz.


A felvételire se parázz rá annyira, mert akkor biztos, hogy nem lesz jó. Csak lazán. Az osztályomban is vannak, akiket 62-64 ponttal vettek fel.

2013. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!