Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 86%-os közép angol érettségi...

86%-os közép angol érettségi után mennyit kellene tanulni a B2 nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
ezt a 86%-ot úgy hoztam össze, hogy az angol volt az egyetlen érettségi tárgy, amit elő sem vettem, és csak 3 éve "tanultam" (előtte németes voltam, de úgy döntöttem felcserélem a két nyelvet, de így sem igazán foglalkoztam az angollal, csak valahogy rámragadt a filmekből, sorozatokból, így lett 86%)
2013. júl. 10. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semennyit, simán meglesz.
2013. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen? én úgy tudtam, az érettségi csak B1 szint.
2013. júl. 10. 23:12
 3/13 anonim ***** válasza:
B1, B2 között. De a nyelvvizsgán pl. lehet szótárt használni, csak a nyelvtani tesztnél nem. Nekem anno 90%os lett az érettségim és a B2 nyelvvizsgám 87 körüli.
2013. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
dejó, ennek nagyon örülök. és hol nyelvvizsgáztál?
2013. júl. 10. 23:19
 5/13 anonim ***** válasza:
BME
2013. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A középszint csak A2\B1.

Ugorj neki egy próba tesztnek, és meglátod, hogy mennyire elég a tudásod írásbelin.

2013. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hülyeséget mondtam és már sokat esett a színvonal. Nézz meg egy tesztet, hogy mennyire megy, és az alapján dönts! Próbáld ki, hogy az egy, vagy a kétnyelvű megy-e jobban. [link]
2013. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem 93% után sikerült a felsőfok. Mondjuk a hibáim nagy részét figyelmetlenségből szereztem. De szerintem a középfok simán meglesz. Most ha nyáron kicsit rágyúrsz, próbálkozhatsz akár Te is a felsőfokúval. Hajrá!:)
2013. júl. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
tényleg?:) és te mikor érettségiztél? köszi a bíztatást mindenkinek :D
2013. júl. 11. 00:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron érettségiztem, utána ősszel mentem nyelvvizsgára, és elsőre sikerült.:) A szünetben megnéztem pár filmet meg sorozatot tanulásként, meg elolvastam pár könyvet bár most csak egyre emlékszem, úgyhogy lehet, hogy csak egy volt:D, aztán a nyelvvizsga előtti este nézegettem egy kis nyelvtant, pl. az if-es mondatokat, mert azt mindig elfelejtem, meg az igeidőket átnéztem.:D Meg a szóbelihez meg voltak adva hülye témakörök, azokhoz kapcsolódóan tanulgattam szavakat a szóbeli előtti pár napban. Megjegyzem, hogy azok közül egyiket sem használtam, és 3 nap múlva már mindet elfelejtettem, szóval megérte őket bemagolni.:D
2013. júl. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!