Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két szakon...

Lehet egyszerre két szakon tanulni?

Figyelt kérdés

Teszem azt jogot tanulok és 1 évemben még beadom a jelentkezést ugyanabba az intézménybe közgázra. Felvesznek és 2. évtől azt tanulom. Vagy pl. történelem-magyar tanári mesterképzésen tanulok, és mellette jogot szeretnék.

Persze ezt úgy, hogy az egyiket nappalin és államilag támogatottként, a másikat levelezőn és költségtérítésesen.

Ez lehetséges?


2013. júl. 8. 22:17
1 2
 1/12 reptoid ***** válasza:

Persze. Akár mind a kettőt tolhatod államin is. Mondjuk az új felsőoktatási tv-nyel van annyi gáz, hogy a párhuzamos képzést már nem ismeri, így ha mind a kettőt államin csinálod, akkor duplán fogynak a féléveid is. Mindenesetre amíg van féléved és az egyik szakon nem szerzel abszolutóriumot, addig lehetsz államin akár 5 szakon is.


Számold ki, hogy az olcsóbb, melyiket meddig csinálod államin, fizetősön.

2013. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet.

Én 2010-ben kezdtem ME EK-n egészségügyi szervező szakon, 2011-ben kezdtem ME ÁJK-n igazgatásszervező szakon. Eü karon most 3 éves voltan, jogi karon 2 éves voltam.

Egyébként piszok nagy szorgalmat és koncentrációt igényel, és nem bukhatsz semmiből, mert nincs időd kijavítani, akkor másik tárgyra nem marad időd.

Annyi hozzátennék, hogy azért a jogász szak mellé hát nem tudom szerintem oda nem igazán fér el még más szak, az önmagában is nehéz. Egy nehezebb és egy könnyebb szak ami szerintem elmegy, de a nehezebb azért ne gyógyszerészeti legyen...

2013. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én pont gyógyszerészeti mellé (mert hogy ide fogok járni) akartam valami közgazdaságit felvenni, mert én gyógyszerkereskedelemmel, marketinggel akarok foglalkozni elsősorban. De mindenki lebeszélt. Majd meglátom mi lesz, hogy lesz...:D
2013. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy szakra vesznek fel, (keresztféléves képzés inkább mesterszakra jellemző zömében) tehát első vizsgaidőszak után már érzel valami hogy mennyire megy az egyetem, akkor tudod a második jelentkezésedet beadni a következő képzésre. Lesz valami rálátásod, lehet hogy Te leszel a nagyon okos akinek ez együtt megy, én azért félnék tőle (én vagyok az első hozzászóló..valójában nekem még egy 3. képzésem is van, de az csak FSz képzés gazdasági vonalon) De nagyon kell koncentrálnom..pedig egyik sem egy gyógyszerészeti.
2013. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

OFF:

3-mas válaszoló! Nem kell ahhoz közgázt is végezned, ha jól tudom a Corvinuson (lehet ELTE-n) van gyógyszerész-közgazdász szakképzés, melyet gyógyszerész diplomával lehet elvégezni. Talán 2 éves, levelező. Van gyógyszerész-jogász is különben. Tudom, mert én is idén kezdek gyógyszerészeten, ha minden igaz és engem is érdekelnek ezek a lehetőségek :)

2013. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

előttem válaszoló

Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karán van gyógyszerész közgazdász 2 év. de ez szakirányú továbbképzés 285000 Ft az ára, a szakirányú továbbképzések mindig fizetősök azt nem támogatja az állam.

jogi szakokleveles orvos és egészségügyi szakember ilyen van több egyetemen is...ez is szakirányú továbbképzés

2013. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel tisztában vagyok :)
2013. júl. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tanácsokat.

Én is úgy gondolom, hogy nagyon nehéz. De két okból gondoltam erre a megoldásra(és akkor már konkretizálom).

Elvégeztem a történelem-magyar Bsc-t, jelentkezek jövőre mesterre, tanári szakra. 1. A történelmet nagyon szeretem, és tanítani is nagyon szeretnék (persze tisztában vagyok vele, hogy ma akármelyik intézményben szerzi az ember a tanári diplomát, nem sok esélye van rövid időn belül elhelyezkedni) és úgy gondolom, hogy tudnám is csinálni. Mellette viszont a jog is érdekel. Azért gondoltam arra, hogy amint ti is írtátok az első évben majd kiderül, hogy mennyire megy, mennyire nehéz és akkor majd eldöntöm. 2. De úgy hiszem, hogy az első szakommal eddig se voltak problémáim, szakmailag újat már nem nagyon taníthatnak, egyedül a tanári képesítés (amire a mesteren a nagyobb hangsúlyt helyezik) lesz teljesen új és a második szakom, amiben értelemszerűen nem mélyedtem el annyira, hiszen csak 50 kreditben tanultam.

Végső megoldásként azt gondoltam még ki, hogy legfeljebb az utolsó tanári félévemmel (mert 2,5 éves a mester) párhuzamosan kezdem a jogot.

2013. júl. 9. 11:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak érdeklődöm (semmilyen tanulást nem tatok feleslegesnek)

Mi a célod? (mert én csak egy dolgot tudok elképzelni amire együtt tényleg sokat jelent a két diploma jogi és töri tanári) Egyetemen jogtörténetet vagy római jogot tanítani..többi helyre nem igazán fogod tudni együtt használni..

Célszerűbb lett volna egyből jogra menni..akkor tudnád már hogy szeretnéd e csinálni..

2013. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hogy miért? Egyszerűen érdekel. A jog a társadalomtudományok csúcsa, szerintem. Persze, a használhatóság szempontjából jó lett volna először jogot tanulni, ezt beismerem, rossz döntés volt, de most már nem akarom félbehagyni a jelenlegi tanulmányaimat, a mester előtt, már csak azért sem, mert mint fentebb írtam, ezt is nagyon szeretem.


Szóval, nincsenek olyan ambícióim, hogy jogtörténetet tanítsak egyetemen. :) De nem zárom ki annak a lehetőségét sem, hogy egyszer éppen a jogi diplomával - ha megszerzem - kezdjek valamit. De addig még nagyon sok víz lefolyik a Dunán, a prioritás a tanári diploma.

2013. júl. 9. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!