Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két egyetemen...

Lehet egyszerre két egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés
Az egyik nappali tagozatos, a másik levelezős, vagy esti.
2013. jan. 12. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet
2013. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
lehet, csak duplán számolják a féléveket.
2013. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt mire érted pontosan?
2013. jan. 12. 22:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Arra érti, hogy az államilag támogatott 12 félévedből egy félév alatt 2-t fognak levonni, mert két helyre jársz.
2013. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval, ha 12 félév államilag támogatott a nappali, és egy 4 féléves a levelezős/esti, akkor a 2. fizetős mellett is kell majd pluszban fizetni a 12 félévesben ami eredetileg támogatott? Nagyon össze vagyok zavarodva, mindenhol mást hallok...
2013. jan. 12. 22:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem, amit te írsz. Nincs 12 féléves nappali képzés.
2013. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szóóval. vagy egy X szakon. 6 féléves. 2 félév után úgy döntesz, hogy elkezdesz egy 4 féléves szakot. amikor elkezded akkor 10 féléved van (mivel a 12-ből elment már 2). és az eredeti 6 féléves képzésből is még ugye van 4 félév hátra. így nem 4 félévet vonnak le a maradék 10-ből hanem 8-at (4+4=8). és marad 2 féléved államin.
2013. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Közben kiderült, hogy van 12 féléves nappali képzés ( orvosin).

12 félévet finanszíroz az állam, vagyis ha emelett járni akarsz valahova, akkor biztos, hogy fizetni fogsz annyi félévet, ahányat a másik iskolába jársz. Hogy melyik képzésen fizeted, attól függ, hogy variálsz. Ha egyszerre felveszed mindkettőt, államilag támogatottra, akkor az orvosi képzés végén kell majd fizetned, mert ott fognak elfogyni az államilag támogatott féléveid. Ha felveszed az orvosit államilag támogatottra és a másikat önköltségesre, akkor az utóbbit kifizeted, az orvosin meg 6 évig ingyen jársz.

(Tavalyig még úgy volt, hogy csak az első diploma van ingyen, ezt elvileg eltörölték, de járj utána!)

2013. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
előző: az orvosin 14 félévet támogat az állam
2013. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, így nagyjából világos, reménykedtem benne, hogy így lesz. Mármint, hogy orvosi államilag támogatott, és a másikat kell csak fizetni, és nem lesz variálás a félévek miatt.

Nem egyszerre szándékoztam felvenni, hanem kb 1 év eltéréssel.


Köszönöm szépen mindenkinek!

2013. jan. 13. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!