Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MOME formatervezés szakra...

MOME formatervezés szakra mennyi esélyem van bejutni?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet a következő: gimibe járok, jövőre végzős leszek. Mindig is érdekelt a formatervezett bútorok világa, de sajnos nme igazán jó a rajztudasom. Egyébkent semmiből sem vagyok egy kiemelkedő tehetség. Általános tagozatra járok a gimnáziumban. A szülők pedig olyan helyre akarnak küldeni, ami egyáltalán nem érdekel.

Nagyon sok jó ötletem van, az asztalosmunkához is konyítok valamennyit, varrás is megy nekem, de sajnos rajzolni nem tudok.


kezdjék valami rajztanfolyamban és készítsek egy referenciamunkát, akkor talán sikerül bejutnom? Vagy hagyjam az egészet?


tanácsatitokat várom, jobban kifejtem a problémámat ha szükséges.



2013. júl. 4. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amit én ajánlok:

-Nyáron egy jobb agyféltekés rajztanfolyam

-Suliidőben külön rajztanár

-Gyakorolj minél többet és fejleszd magad


Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

Nyugat-magyarországi Egyetem Faipari Mérnöki Kar

itt van formatervezés az országban a Momera nagyon nehéz bejutni de azért próbáld meg viszont a NYME-re már könnyebb vagy esetleg olyan szak nem jött be hogy

ipari termék- és formatervező mérnöki


Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar

Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar

Nyugat-magyarországi Egyetem Faipari Mérnöki Kar

Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar

Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar

2013. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a bútortervezés érdekel. A jobb agyféltekés rajtanfolyam elég drága, meg ugyebár vidéki is vagyok, tehát marad a tankönyv. Mindig is azt hittem, hogy ez a módszer egy átverés. Min alapszik ez pontosan?
2013. júl. 4. 17:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem átverés, Hát az agyunk egyik fele a kreativitás stb, és ezt erősítik meg benned vagy valami hasonló, ismerőseim jártak oda és látszik is :) De a ha a tanfolyam nem akkor a könyv ott van az is van olyan jó:)

Egyik rokonom az a nemrég említett formatervező mérnöknek tanult az Óbudai egyetemen. :)

2013. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom ezeket, bár ha a mome-ra mennék akkor biztos állami támogatásost valasztanek, mert a 700 ezer forintos tandíj egy kicsit drága nekem. Nagyon szeretnék egyszer bútorokat tervezni, és lehetőleg eladni, mert ebbe a mai helyzetbe nem nagyon van esély semmilyen szakmában elhelyezkedni.
2013. júl. 4. 21:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Nézd majd meg hogy hova mi a felvételi tárgy és úgy hozd össze.:) És hogy gondolkodtál benne előreláthatólag hogy fogod megjelölni?
2013. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindenképpen államilag finanszírozottra akarok menni, mivel a szüleim nem azért sz*arják az adót, járulékokat, hogy még a tanulást is fizessék.

Előszörre a MOME utána meg még elválik, hogy mit jelölök, mert Budapestre tudnék csak menni tanulni.

2013. júl. 5. 12:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Ahogy most olvasgatom, hogy több száz jelentekezőből választalak ki 20-at egy-egy szakra, akik már ele pro-k , szerintem tuti, hogy nem jutnék be, akár hogy rajzolgatnék.
2013. júl. 5. 12:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg az Ipari termék és formatervezőmérnöki? az végülis mérnök ami manapság keresett és Pesten is oktatják.
2013. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, ebbe én is gondolkoztam, ugyanis ez kiterjedtebb; ha maradnék a bútortervezésnél, meg is tudnám csinálni a ternékeket. Ugyanis szerintem aki csak "művészi" oldalról tervezi a cuccokat, annak a termékei fizikailag megvalósíthatatlanok.
2013. júl. 5. 14:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez így van, viszont mivel nem művészi szemszögből nézik itt kelleni fog az érettségi eredmény viszont tudomásom szerint alacsony a ponthatár.
2013. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!