Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy 17 éves lány vagyok aki...

BettyRio kérdése:

Egy 17 éves lány vagyok aki elvégezte a 10. osztályt és szeretnék OKJ-s képzésre menni, cukrásznak tanulni. Tudnátok ebben segíteni? Mert kerestem és egyszerűen már tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
köszi

2013. júl. 3. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd érettségi után!
2013. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy hol laksz.

pl. itt tudsz tanulni 2 év alatt cukrász szakmát szerezni

[link]

Cukrász szakma nincs érettségihez kötve, nyugodtan lehet már 8. osztály után ezt a szakmát tanulni, még a 10 osztály elvégzése sem kell hozzá. Ha valaki 8. általánossal kezdi akkor 3 év alatt lesz szakmája, ha 10 osztály elvégzése után akkor 2 év alatt kitanulható a szakma.

Természetesen nem ártana ha érettségiznél én is azt ajánlom, és utána mennél szakmát tanulni nem most 10. osztály után. Nem tudhatod mit hoz az élet, szükséged lesz még arra az érettségire, és később sokkal nehezebb lesz hozzáfogni a tanuláshoz, ha mégis szeretnél más munkakört egyszer, vagy magasabb szinten művelni a kitanult szakmát. Szóval szerintem maradj és érettségizzél le..a többi utána..ha csak nincs valami nagyon nyomós okod arra hogy minél hamarabb dolgozzál..(a lusta vagyok tanulni stb nem nyomós ok)

2013. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!