Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzéseken kell részt...

Milyen képzéseken kell részt vennie annak, aki kémiatanár szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás szempontjából kérdezném...
2013. jún. 30. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Főiskola az minimum, hogy kell, de egyetem sem lehetetlen dolog a követelmények között, de ez minden szaknál így van szinte.
2013. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Az első minek írt? Fogalma sincs róla.


Első lehetőség:

1. Kémia BA (alapszak) valamilyen másik szak 50 kredites minorjával (csak kétszakos tanár lehetsz)

Ez 3 éves.


2. Kémiatanár mesterszak+ a minornak megfelelő második tanári szak

Ez 2 éves.

Ez a lehetőség a 2016/17-es tanévben indul utoljára,tehát akkor választhatod,ha max. 2016-ban érettségizel,és nem később.


Második lehetőség:

Osztatlan öt éves kémiatanári szak,másik szakkal párosítva (itt is csak kétszakos tanár lehetsz).

Itt már az elején van alkalmassági vizsga a felvételihez,ami egyre csak szigorodik,mert a minisztérium határozza meg a tartalmát!

A második tanári szakod bármi lehet,nemcsak reál,hanem humán is.

A bolognai osztott verziónál ezt majd csak az első évben kell eldönteni,hogy mi legyen a második tanári szakod. Az osztatlannál pedig már az elején,a jelentkezésnél.


Ha van még kérdésed,nyugodtan írj.

2013. júl. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Kedves második.

Te sem vagy igazán képben! Aki még nincs benn a felsőoktatásban, az már csak és kizárólag osztatlan képzésben kezdheti meg a tanulmányait, ha tanár akar lenni, ugyanis 2013 szeptemberétől már nem lehetsz major-minor alapon tanár.


Tehát osztatlan tanárképzés és természetesen kell a kémia mellé egy másik szakot is választanod.

2013. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2016-tól, nem 2013-tól.
2013. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló (08:33) írja jól! Szakpárral, osztatlan tanárképzésben lehet tanári diplomát szerezni.
2013. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. nem is ért hozzá, de osztani nagyon próbál másokat...
2013. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Akik azt hiszik, hogy nem értek hozzá, azok hány évesek? 15-16 éves gimnazisták? Úgy őszintén?

Mert én már nem az első képzésemet végzem a felsőoktatásban, jelenleg is tanárképzésben vagyok, miért is ne értenék hozzá?

2013. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanis idézek:


"(2) E rendelet rendelkezései alapján osztatlan képzésben tanárképzés, FELMENŐ RENDSZERBEN, először 2013. szeptember 1. után indulhat."


Azaz egy darabig a két képzés egymás mellett fog futni. Tehát amellett, hogy idén elindul az osztatlan, még megmarad az osztott is. Tanári (előkészítő) alapszak is indul még idén, hogy meddig?


"(2) Az (1) bekezdés szerinti rendeletekkel meghatározott osztott képzésben - a (5) bekezdésben foglaltak kivételével - tanári mesterszakon 2016 szeptemberében indulhat utoljára új évfolyam."


Tehát 2016 szeptemberében indul utoljára új tanári mesterszak. Ehhez LEGESLEGKÉSŐBB a 2013/2014-es tanévben, azaz most lehet még alapszakra jelentkezni, ahol minorosodni fog. Ez feltételezi az alapszak 6 félév alatt történő elvégzését, azaz azt, hogy nem csúszik ki, és időben elvégzi, valamint jelentkezik 2016-ban és föl is veszik.

De közben folyamatosan megy az osztatlan is. 2017-től kezdve pedig már csak az osztatlan marad az új belépőknek.

Ahogy a 2014-es tanévtől is már gyakorlatilag, de az alapszakok még megmaradnak, csak már minorosodni nem lehet (specializálódni igen).


Itt a kormányrendelet, amelyből idéztem, ebből tessék tájékozódni:

[link]


Ettől persze még a kérdezőre már csak az osztatlan vonatkozik valóban, mert ő még bőven középiskolás, de ezt már csak a válaszom után tudtam meg. Tehát első válaszomban nem írtam hülyeséget.

2013. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én 2016. májusban végzek földtudományi alapszakon. Akkor tanár már semmiképp nem lehetek? Mármint tanári mesterszakot nem jelölhetek?
2015. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2016 szeptemberében indul utoljára tanári mesterképzés. De úgy tudom, hogy földtudomány alapszakon nincs tanári minor. Így csak olyan szakpárra jelentkezhetsz, ahol a második szaknak nem kell bemeneti "minor" képzés. van néhány ilyen, család- és gyermekvédelem, meg ilyenek. De a felvi-n kellene inkább rendesen utánanézned a dolgoknak.
2015. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!