Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felveszik a versenyt a vidéki...

Felveszik a versenyt a vidéki egyetemek a fővárosiakkal?

Figyelt kérdés
Például a Debreceni Egyetemen szerezhetek olyan minőségű diplomát mint a Corvinuson? (kereskedelem és marketing)

2013. jún. 28. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát a Corvinus már régen nem számít jó egyetemnek, szóval biztos, hogy igen. A Debreceni, a Szegedi is jobb, mint a Corvinus, ami lassan lesüllyed az ELTE-vel együtt, ha az állam nem folyósít valami nagyobb támogatást nekik.
2013. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Lehet a fejetekben a Corvinuson szerzett közgazdász diploma gagyibb, mint a DE-n szerzett (ezt általában azok írják, akik oda járnak.), ám ezt a munkáltatók hálistennek nem bizonyítják. A Corvinusról kerülnek ki máig a legjobban fizetett szakemberek a bankszektorban. Mondom ezt úgy, hogy nem a Corvinusra járok, jártam és teljesen más pályát választottam. A vidéki egyetemek sohasem veszik fel a fővárosival. Mondhat bárki bármit...
2013. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tiéd is csak egy vélemény, de nem tudod alátámasztani. A felvi rangsort nézve nem ez a helyzet...
2013. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem NEM. Én Debrecenben tanulok a közgázon és a három év alatt azt tapasztaltam, hogy a színvonal egyre lejjebb és lejjebb zuhan. Van egy pár "tanár" aki egyáltalán nem tanárnak való. A marketing tanszék is egy ratyi. Na mindegy, ennyit a színvonalról.

Ha most lennék felvételiző, akkor mindenképp egy fővárosi intézménybe jelentkeznék, egyszerűen azért, mert Debrecenben sokkal kevesebb lehetőség van arra, hogy tanulás mellett szakmába illő gyakorlatot szerezz. Arra pedig, hogy komoly gyakorlati helyet szerezz magadnak vajmi kevés az esély. Gyakorlatilag Pesten van minden. Eleve egy több körös kiválasztási procedúrát sokkal nehezebb feladat Debrecenből felutazva végigcsinálni, mint városon belül, mert akkor rá megy az egész napod és nem tudod megoldani két óra között.

2013. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen fel, képzés terén mindenképp versenyképesek. Persze szakonként változik, van ami itt jobb van ami ott.

Reál és nyelvi szakok sok esetben jobbak Debrecenben, de én mélyrehatóbban csak bioszról tudok nyilatkozni. Hiába magasabb a pontszám az ELTE-n, a Debreceni Egyetem sok szempontból veri a Bp-i színvonalat.

A pontszám az nem minden. A fővárosi egyetemek is jó színvonalúak, de elsősorban azért olyan magas a pontszám mivel sok a jelentkező, pont amiatt mert főváros és ez némelykor irreális.

Kereskedelem és marketing területén viszont szerintem a fővárosi egyetemek jobbak.


Utolsó: Szerintem a tervek számítanak. Persze egy fővárosban több a lehetőség, de ha valaki Debrecenben akar dolgozni akkor ott is talál lehetőséget. Ha meg Pesten akkor nem gond neki hogy 2 órát várnia kell és ott kell aludnia. Szerintem ez természetes és semmi probléma nincs evvel. Vagy ha valaki elhatározza hogy Debrecenben tanul és utána egy ideig Pesten lesz akár gyakornokként akkor az is megoldható, kivéve ha már van családja. Vagy fordítva. Ha egy vidéki Pesten tanul akkor neki is fel kell utazni és haza, akár hetente, mégsem problémázik az utazás miatt. Szóval szerintem itt arról van szó hogy neked inkább Bp-re vágyik a lelked, de ha ez így van, nem gondolkodtál még az átjelentkezésen?

2013. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 9. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es, te nagyon hülye vagy... Hatalmas általánosítás... Minden alátámasztás nélül: "A vidéki egyetemek sohasem veszik fel a fővárosival. Mondhat bárki bármit..." Azért én mondanék valamit... Nyilván azért dolgoznak SOTE klinikákon, Honvéd Kórházban, CVC-ben pécsi, szegedi és debreceni diplomás orvosok is, mert annyira ótvar sz@r és nem veszik fel vele a versenyt, és nem képeznek ugyanolyan jó orvosokat. (A budapesti magánklinikákról nem is beszélve... A Sasszem Lézerklinika főorvosa pl Pécsett végzett) Ennyit rólad :)
2017. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezt üzenem a 4-esnek is.... -.-"
2017. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!