Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazság szerint mivel foglalko...

Igazság szerint mivel foglalkozik egy környezetmérnök (ha más nem, nyugaton)?

Figyelt kérdés

Erre a szakra kerültem. Szimpatikus volt, hogy mindenféléről tanul, és a neve alapján azt hittem, mindenféle környezetvédelmi fejlesztésről, innovációról van szó.

A szakra kerülve elég nagy csalódás ért.

Most egy év után ott tartok, nem tudom, jó-e valamire a szak.

Jobb ötletem most sincs, az egyetemet magát félbehagyni nem akarom.

Ez nem egy nehéz szak - legalábbis nálunk -, de ezzel "visszaélnék" úgy, hogy projektekben vennék részt, szakkollégiumba jelentkeznék, nyáron pedig próbálnék a kötelező képzés alatti 6 hét helyett több szakmai gyakorlatot végezni.

Így esetleg meglátnám az értelmét?

Akinek ismerőse ebben dolgozik - ha nyugaton, az se baj -, mit csinál?

Az lomboz le, hogy se környezetvédelmi fejlesztésekben, se szennyvíztisztítóban, se laborokban, sehol nincs környezetmérnök.

Nem szívesen hagynám ott a szakot, mert bizonyos szempontokból illik hozzám, és más szakot se szeretnék jobban.

Ellenben jó lenne elképzelni, hogy egyáltalán mire jó egy ilyen végzettségű ember?


(Most ne az elhelyezkedési esélyekről beszéljünk, mert azok azért szerintem még pár másik szakma esetén is legalább ilyen rosszak.)


2013. jún. 27. 11:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Ennyire nem tudja senki? :D
2013. jún. 27. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a 40 milliós kérdés :dd
2013. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, igen.
2013. júl. 3. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!