Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vegyészen gondolkozom....

BME vegyészen gondolkozom. Mely szakirányokat ajánlanátok, melyek azok, melyekben úgy néz ki, van jövő, s nagy irántuk a kereslet (s lehetőleg nagy is marad)?

Figyelt kérdés
Nehezebb vele elhelyezkedni, mint mondjuk villamosmérnökis diplomával? Nem feltétlenül magyarországi elhelyezkedésen gondolkozom, hanem mondjuk Németország, esetleg Anglia stb. (Nyelvtudás is nyilván sokat nyom a latban, angolt felsőfokon, franciát középfokon beszélem, németet pedig most tanulom.)
2013. jún. 26. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem készítménytechnológia szakirányom van és eléggé felkapott szakma.Jelenleg külföldön dolgozom és maximálisan megbecsülnek.Sok ilyen végzettség kellene.Úgyhogy én ezt javasolnám.
2013. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb elhelyezkedni vegyészmérnökivel, mint villannyal.
2013. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A készítménytechnológiának a gyógyszerészeti vegyészethez van köze, igaz? Engem is elsősorban az az irány érdekelne, ezek szerint nem nézek koldulás elé, ha azt választom :)
2013. jún. 26. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Fórumtársak én 9 éve mozgok a BME vegyészmérnöki világa körül már lassan remélhetőleg a PhD vége felé, de iylenről hogy készítménytechnológia szakirány még nem is hallottam, és van egy sejtésem nem is fogok.

Gyógyszervegyész szakirány van amin belül van pár gyógyszerkészítmény technológia tantárgy, de azért ez nagyon nem ugyanaz.


Ha a másik lövésed a villamosmérnök, akkor oda menjél mindenképpen, ezerszer jobbak a villamosmérnökök és gépészmérnökök lehetőségei mint a vegyészeké, az info mérnököknél pedig határ a csilalgos ég.


Főleg külfüldön sokkal könnyebb lenne a meló találás villamos/gépészmérnökként.

2013. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hű! A baj csak az, hogy én és a programozás két merőben különböző dolog. Egyáltalán nem álmom a programozás. :/
2013. jún. 29. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Gpeszmerneokoknek nem feltetlen kell sokat programozniuk,ott mas iranzba is el lehet menni.
2013. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2011-ben végeztem gyógyszeripari szakirányosként.

Jelenleg a vegyészmérnöki alapképzésen (BSc) a hallgatók a gyógyszeripari szakirányt választva ismerkedhetnek meg válogatott hatóanyagok gyártástechnológiájával, a leggyakoribb szintetikus átalakítások kémiai és technológiai alapjaival, ill. a jellemzően fizikai, fizikai-kémiai átalakításokat alkalmazó készítménytechnológiai műveletekkel, amelyek a beadható tabletta, kapszula, infúzió stb. előállítását teszik lehetővé.

A VBK a gyógyszeripar kiemelt hazai szerepének köszönhetően gyógyszer-vegyészmérnöki mesterszakot (MSc) indított és továbbra is indít a vegyészmérnöki szak mellett, amelyen kétféle szakirány választható. A Szintetikus szakirányon a gyógyszervegyületek előállítása mellett további szerves kémiai átalakításokról lehet előadásokat hallgatni (pl. biokatalízis, foszforvegyületek kémiája).

A Készítménytechnológia szakirányon a hatóanyagok formulálásának, célbajuttatásának hagyományos és modern eljárásait, továbbá az anyagok/termékek jellemzéséhez használatos analitikai módszereket tanítják. Diploma- és TDK-munka keretében hasonló témában lehetséges a kutatás is. Fontos még tudni, hogy a készítménytechnológia szakirány is lehetővé teszi az alapvető szintetikus MSc ismeretek elsajátítását és vica versa.

2013. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát akkor a gyógyszertechnológiával és készítménytechnológiával kapcsolatos tantárgyakat valamennyire szeparálták és kinevezték ezt egy új, gyógyszer-vegyészmérnök MSC-n belüli szakiránnyá?


Ha ez így van, ez nagyon cseles kis oktatásfejlesztés:)

2013. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 kérdésére:

Nem erről van szó. Az utóbbi években több új, gyógyszeriparral és szerves kémiával foglalkozó tantárgy indult, amelyek egy része a készítménytechnológia, másik része a szintetikus szakirány tantervébe épült be. A szakirányok szétválasztását talán az indokolja, hogy az utóbbi években jelentősen növekedett a készítménytechnológia iránt érdeklődő hallgatók száma, és a két tudományterület (szintetikus és formulálás) közt viszonylag nagy a különbség. Ilyen módon a gyógyszerészeti tudományok iránt érdeklődő hallgatók úgy hallgathatnak több tárgyat ebben a témában, hogy a szerves kémiával foglalkozó óráik száma kevesebb.


Természetesen szabadon választva felvehetők más szakirányok tárgyai is, mint eddig.

2013. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!