Patrik815 kérdése:

Politikus akarok lenni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Éppen, 7. osztályos vagyok és politikus szeretnék lenni. Pedagógusaim és barátaim, szerint remek szónok vagyok, és politikusnak is jó lennék. pillanatnyilag egy közgazdasági iskolába mennék, de ez csak egy gondolat. [kérem ne azt írják, hogy sokat lopj, meg ilyesmi, egészen más szándékaim vannak]

2013. jún. 26. 00:48
 1/10 anonim válasza:
100%

A közgazdaságot vidd tovább egyetemig, vagy inkább pénzügyi matematikusnak menj. Utána szedd rendbe a gazdaságot :) Köszi előre is!


Ui.: Ne az számítson, hogy milyen szónok vagy.

2013. jún. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A politikus nem szakma politikusnak nem lehet tanulni az csak kialakul.Mi bizonyítja hogy jó lennél politikusnak?Előre azt honnan lehetne tudni?
2013. jún. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Politikusból bárki lehet! De én ezt nem gúnyból írom. Mert nagyon sok téma van, amit meg kell vitatni egy országban. Egészségügy, agrárkérdések, fejlesztések, beruházások, építészet stb.stb. Tehát ugyanúgy ülhet a Parlamentben egy gyógyszerész vagy agrármérnök, mint egy politológián végzett politikus.
2013. jún. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tanulj meg folyékonyan hazudni, nagy összegeket sikkasztani, és hülyének nézni egy teljes lakosságot.


Ha ezek már jólmennek, csak meg kell ismerned pár hasonló embert, és alapíthatjátok az új csodálatos, változásokat hozó pártot.

2013. jún. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
No igen, gondoltam, hogy jön a fekete leves. Azért nem kéne az összes politikus palántát egytől egyig beskatulyázni , csak azért mert a mostani rendszer egy rakás
2013. jún. 26. 02:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Zsebtolvajlással kezdenék. Utána jöhetnek az összetettebb dolgok.


Komolyra fordítva a szót, jogi vagy közgazdasági pálya, de igazából bármilyen végzettséggel lehet politikus, a lényeg hogy megfelelően helyezkedj.

2013. jún. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már mások leírták, hogy politikus elvileg bármilyen szakmájú emberből lehet. Gyakorlatilag a nem szakpolitikusok többsége jogász vagy közgazdász, az én magánvéleményem az, hogy ezen változtatni kellene és több műszaki embernek kellene köztük lenni, de ettől még nem gondolom, hogy ez változna.
2013. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Közgazdasági szak vagy politológia szak hallgatójaként kezdj talpat nyalni valamelyik pártnál... csak így megy.
2013. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, mutass egy emberbaráti, néppárti, becsületes politikust.


Csak EGYET.


Erről pedig ennyit szerintem...

2013. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A középiskolában sok pontot kell elérned és pl a Corvinus Egyetem politológia szakára menni ahol megtanítják, az államszervezet, társadalom szervezet, általános igazságok és a dolgok menetét, valamint rendszerét. Lényegében amit egy államot irányító embernek tudni kell. Ezután eldöntheted akarsz-e tartozni valamelyik párthoz avagy sem, és eldöntheted, országgyűlési képviselő akarsz lenni vagy pl Polgármester. Nagyon nagy vonalakban kb ez.
2013. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!