Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az van, hogy politikus szeretn...

Az van, hogy politikus szeretnék lenni. Ilyen irányba akarok haladni?

Figyelt kérdés

Na te hát ezt, hogyan valósíthatnám meg?

Mit kell, s kéne tanujak középiskolába?

Informatikát, spanyolt illetve angolt tanulok a szakközépiskolámban, a kérdésem itt az ez jelenleg megfelel...vagy jó ez, így info?

16 éves/ vagyok egyébként, 4 éves a szakközépiskolám, jelenleg 10.-k

évfolyamon vagyok az átlagom 4,6..(majd

javitok!

Történelemből , valamint irodalom tantárgyból

jó vagyok, szeretem nagyon egyben örömmel tanulom, ezt a két tantárgyat.

Úgy gondolom jogi pályára szeretnék tovább menni , vagy politológiára, a kérdésem a kettő közül melyik jobb? Ha politikus"" akarok"" lenni melyikre érdemes menjek? Érettségi után tegyek le , valamilyen szakmát? Érdemes vagy egyből egyetemre menjek? Én úgy gondolom ha egy szakmát megtanulok, az azért jó ha megvan én a pénzügy és számlaátviteli ügyintézőt végeznem el? Ez jó ötlet vagy haggyam inkább? És ha ez az okj...meglenne utánna mennék jogra vagy politológiára de akk melyikre mennyek végezzek el előtte okj-t? Ha elvégezném az okt-taz + két év! Amigára meglenne 20 éves lennék...na szerintetek h legyen? És ha ez megvan hogyan lehetek politikus?A véleményeteket írjátok le...

légszives ha valahol nem jó a meglátásom, azt is!!

És ha valamiben nem értettek velem egyett írjátok le!

Előre is köszönöm!!


2013. jan. 4. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Politikus bárki lehet, még végzettség nélkül is. Viszont a politikusok nagy része a legtöbb helyen jogász vagy közgazdász végzettségű. Politológiát is lehet tanulni, az kifejezetten politikai szak, politikai szociológiát, magatartást tanulsz, viszont azzal a szakkal semmit sem érsz.
2013. jan. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Érdekes életcél! Amúgy elég lesz,ha jól tudsz hazudni. :))
2013. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
@előző: legalább a jövő politikusait ne neveljük má ki ilyenre (már ha az lesz), a kérdés az inkább, hogy mi az oka annak, hogy politikus akar lenni? Ha a pénz, akkor inkább ne az legyen, oké hogy sokat keresnek, de az országnak rendet rakó emberekre van szüksége, nem méretes szúnyogokra.
2013. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tévedés ne legyen , nem a pénz miatt pusztán csak érdekel :) de köszi a válaszokat
2013. jan. 31. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!