Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Filozófia tanszakra szeretnék...

Filozófia tanszakra szeretnék menni, mennyire nehéz bejutni szabadbölcsésznek? Jobban járok ha előbb magyartanár leszek és csak aztán végzem el?

Figyelt kérdés
Hová érdemes felvételizni? Ha először csak tanárképzőbe megyek amellett, v azután is jelentkezhetek filozófia tanszakra? (Éhen fogok halni?:D)
2009. okt. 13. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
a nehézség relatív, nézd meg a felvin az egyes szakokra a ponthatárokat. De elég valószínű hogy ezzel éhen fogsz halni!
2009. okt. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Melyik egyetemre? Én meglepődtem, hogy a pte-n elég magas volt a ponthatár a szabadbölcsészeknek, ez számomra érthetetlen. De most filozófia szak, vagy szabadbölcsész? Különben igen, éhen fogsz vele halni. Szerinted van olyan ember, akit azért fizetnek, hogy filozofálgasson? Jó, van pár, de messze nem annyi, ahányan egy év alatt végeznek ezen a szakon. A szabadbölcsész szak szerintem konkrétan arra való, hogy legyen egy diplomája az embernek, hogy elmondhassa, hogy ilyenje is van.

Nem akarok megsérteni senkit, aki ilyen szakra jár, de így látom azok körében, akik már elvégezték.

2009. okt. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!