Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy magyartaná...

Mi kell ahhoz, hogy magyartanár lehessek?

Figyelt kérdés

Pedagógus szeretnék lenni, érdekel, hogy milyen alapvető tulajdonságok kellenek ehhez, és milyen tanulmányi eredményem kell, ahhoz, hogy felvegyenek tanárképzőbe...

16l


2010. szept. 25. 11:29
 1/2 Falanoke válasza:
100%

A felvételiről itt tájékozódhatsz: [link] illetve találsz infókat az "Nemzeti Erőforrás Minisztérium" (oktatásügy) oldalán: [link]

kérdés, hogy általános vagy középiskolás magyartanár akarsz-e lenni. Én középiskolásokat taníthatok: az ELTE BTK-n végeztem el a magyar nyelv és irodalom szakot, és emellett a tanárképzést - ebből a párosításból jött ki, hogy taníthatok magyart. Ez pontosan úgy zajlott, hogy a bölcsész szak mellett pedagógiát, pszichológiát, szakmódszertant (stb.-t) tanultam, a végén pedig egy "képesítővizsgát" kellett letenni. Alapvető tulajdonságok? Sok-sok olvasás. Minél több könyvet, verset, költőt és írót ismerj, és készülj fel rá, hogy sok-sok szakirodalmat kell majd olvasnod. (Nem tudom, ez ijesztően hangzik-e, én az 5 év alatt furcsamód jobban megszerettem a szakirodalmat, mint magát a szépirodalmat, amiről szólt.) Nem árt, ha nem vagy lámpalázas, ha szívesen "szerepelsz", hiszen ki kell majd állnod egy osztály elé... (én hihetelenül lámpalázas egy személy vagyok, és mégis élveztem a tanítást, tehát ez szerintem legyőzhető). De a lényeg a sok olvasás. Remélem ezekre voltál kiváncsi, sok szerencsét! ;-)

2010. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Acélidegek.
2010. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!