Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hétfőn vannak a szóbelik és...

Hétfőn vannak a szóbelik és eléggé parázok mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tanulom a magyart, törit mivel csak ezekbol kell érettségiznem szóban, viszont a szemtol szembeni feleléstől nagyon félek mert töriböl nem vagyok olyan jó.. nálatok hogy zajlott a felelet? nyugtassatok meg valahoogy :(

2013. jún. 15. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha tanulsz, gond nem lehet.
2013. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Egyél előtte egy kis csokit és az majd megnyugtat. Nem kell félni, a tanáraid is azt akarják, hogy átmenj. Töri szóbelinél lehet atlaszt használni, abban meg sokminden benne van. Menni fog ;)
2013. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tanulj...
2013. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha hétfőn lesz már ne tanulj mert azt a keveset is összekavarod magadban amit tudsz.

Felkészülésnél írj le mindent a lapra ami eszedbe jut, töriből lehet atlaszt használni, ha úgy adódik még segéd forrást is adnak hozzá ami mindig jól jön. Magyarból szintén lehet használni szöveggyűjteményt vagy más egyéb könyvet ami kellhet hozzá.

Kidolgozod szépen, kimész lefelelsz és ennyi. Nem kell izgulni igaz hogy sokan lesztek bent tanárok is, de sokan rád sem fognak nézni el lesznek magukba.

Ha már tudsz valamit meg a lapra is írtál akkor a kettes már meglesz. Lényeg hogy beszélj és ennyi.

2013. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem mész legelsőnek mitől izgulsz

Annak rossz, aki elsőnek kell mennie

2013. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hány órára mész?

Ha tanultál év közben nem lehet akkora gond!

(Legfeljebb nem lesz jeles)

2013. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A tanárok rendesek szoktak lenni

(Ha látják, hogy nemvagy tök hülye még segíteni

is szoktak)

2013. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha a végefelé kerülsz sorra akkor már nincs min izgulni. A tanárok fáradtak, unják is az egészet. A saját tanárod fog rád figyelni, ő meg nem akar neked rosszat. Ha a vizsgaelnök nem töriszakos akkor meg a kisebb tévedéseket nem veszi észre, persze ha valami nagy hülyeséget mondasz mondjuk Kossuth Istvánt Lajos helyett az feltűnik neki, de az apróbb dolgok biztosan nem.


Az utolsó napokban szerintem se tanulj, csak pihenj, magabiztosan ülj le felelni akkor is ha nem tudod 100%-ra az anyagot és mosolyogj. A fellépés nagyon sokat számít, tűnj határozottnak.

2013. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ha hétfőn lesz már ne tanulj mert azt a keveset is összekavarod magadban amit tudsz." - Azt még megértem, ha azt mondanád, hogy előtte nap ne tanuljon (bár én azt az elméletet is h.lyeségnek tartom, most 3 napon van a nulláról felkészülni egy vizsgára és 1 napig előtte ne csináljak semmit?:D időpocsékolás.), de azért ma még nyugodtan tanulhat.


Töritől nem kell félni, én mindig is utáltam, nem is ment jól. De a szóbelin abból adják a legtöbb forrást, és baromi sokat segít. Ha csak kiírkálod belőle a fontos részeket és elmondod, már megvan a minimum.

2013. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
kb 1re megyek :) tanulok most is. nyelvtan milyen?
2013. jún. 15. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!