Nappali tagozat mellett diákmunka, vagy levelező tagozat
mellett rendes munka a jobb/könnyebb?
Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok írjanak, akik a kettő közül valamelyikbe tartoznak, mert a tapasztalatok érdekelnének. Rendes munka alatt a napi 8 órás munkát értem(heti 40).
2013. jún. 2. 22:57
1/7 anonim válasza:
Én ilyen téren nem vagyok tapasztalt, de azt biztosra megmondom, hogy ez teljes mértékben szakfüggő. Nappalira járok, de speciel képtelen lennék dolgozni mellette, mert így is alig van időm (nehéz szakon vagyok, eléggé kell hajtani). De pl. a szobatársam könnyű szakon van és baromi sok a szabadideje, ő el is tudna menni dolgozni.
Nem minden szak egyformán nehéz.
2013. jún. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Nehéz kérdés. Jobb szakon legfeljebb vége felé van idő mellette dolgozni, és akkor szakmai gyakorlatot érdemes inkább, megélni meg biztosan nem tudsz belőle addig, tehát diákhitelt veszel fel, ha szüleid nem tudnak finanszírozni. Viszont ha levelezőn tanulsz és a munkád közben nem kapcsolódik a szakhoz, akkor lehet hogy sosem fogsz tudni elhelyezkedni azon a szakterületen, amit tanulsz, mivel a szakmai gyakorlatok nagy része zárva van előtted, a rendes munkahelyek meg gyakorlatot várnak el.
2013. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Én jelenleg levelező mellett dolgozok, és ezt ajánlanám. Ugyanis nappalin nem csak a kötelező óraszám a több, hanem el vagy látva otthoni feladatokkal, évközi vizsgákkal. Meg lehet csinálni természetesen, sokan élnek így, viszont én nagyon nem szeretnék úgy hazaesni, hogy lehetőleg még tanuljak 1-2 órát mielőtt kidőlök, meg a hétvégéimet is szeretném pihenéssel, barátokkal tölteni.
Másrészt a diákmunkáddal nagy eséllyel bedobnak valami gyárba vagy tesco-ba, míg rendes munkánál egy kis kreativitással a későbbi szakmád szektorában is elhelyezkedhetsz.
2013. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
mindenképpen szak függő...
hova jársz??
ha olyan egyetemre ahol nappalis vagy és leszarják bejársz-e és pár nap alatt a vizsgák előtt felkészülsz rájuk simán, de ha sok az órád amiről nagyon nem kéne hiányozni mert mondanak is vmit+nézek névsort akkor már nehezen
2013. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló! Én úgy tudtam hogy levelezőn a hét valamelyik napján (péntek vagy szombat) be kell járni heti rendszerességgel, 1-2 kivétellel. És ha pénteki nap az, akkor nehéz olyan állandó munkát találni ahol ezt elfogadják. Biztos jövedelemre lenne szükségem (60-80 ezer forintra), ezért nem szívesen választanám a diákmunkát, mert az hol van, hol nincs. Most érettségizem, nem jelentkeztem sehova, de a pótfelvételivel megpróbálkoznék. Gyógypedagógia érdekel, nem tudom, hogy az a nehéz szakok közé tartozik e.
2013. jún. 17. 10:06
6/7 anonim válasza:
Kérdező: kéthetente kell bejárni levelezőn órákra. Nekem az a szerencsém, hogy munkahelyből adódóan tudjuk kollégával egymást váltani, beugrik ha én nem érek rá, és viszont. Rendes 8 órás állásban szerintem úgy oldható meg, hogy minden hónapban 2 péntekre kiveszed a szabadságot. Érdemes már a jelentkezéskor letisztázni ezt, ha a főnök normális, akkor szinte biztosan találtok megoldást a problémára.
2013. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 Dorothea88 válasza:
Szia!
Én levelezős vagyok, és minden hónapban egy hetet vagyunk reggeltől estig. Emellett rengeteget kell otthon is külön tanulnunk. Munkát eddig sehol nem találtam. Ha levelezőre mész mindenféleképpen kérdezz rá még a jelentkezés előtt, hogy hogyan lesz a tanrendetek. Ha nem vidéken laknék, inkább átmennék nappalira.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!