Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételi! Sziasztok!...

Pótfelvételi! Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Első FSZ képzésem végén járok már így a vizsgaidőszakban, de úgy néz ki, sőt biztos, hogy nem lesz meg a minimum kreditszám és ki fognak rúgni. Szeptembertől szeretnék pótfelvételivel átkerülni diplomásra, ez lehetséges lenne? Tudom, FSZ egyszerű meg minden, de tényleg nem érdekelt, viszont diplomás fizetős szak nagyon motiválna.

2013. máj. 28. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt nem átkerülésnek hívják, hanem simán bekerülsz még az FSZ-ed mellett egy egyetemre is. Én tavaly jelentkeztem pótfelvételin. Július 28-án fedeztem fel, hogy van erre lehetőség, két nap múlva már fel is adtam a jelentkezésem. Nem tudom, Te hová valósi vagy, de én bementem a belvárosba (Kossuth tér), és ott szereztem pótfelvételihez szükséges jelentkezési lapot. Persze mindent ugyanúgy csatolni kell hozzá, és ennyi. Annyit kell tudni róla, hogy csak egyetlen egy szakot jelölhetsz be, azt is fizetős formában, szóval tutira kell menned, olyan szakot válassz, ahol még viszonylag sok a hely, és elég lett volna rá a pontod. Pótfelvételin viszont megugranak a ponthatárok, és az, hogy mennyivel, a jelentkezők eredményeitől függ - gondolom, ezt már tudod. Tavaly ötezer forint volt, szerintem idén is annyi lesz, de azt majd úgyis írni fogják a lapon. Az Oktatási Hivatal Ügyfélszolgálatainál lehet beszerezni. Lehet, hogy neten keresztül is lehet jelentkezni, de én abban sosem bíztam.
2013. máj. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Július legvégén, augusztus legelején hirdetik ki a pótfelvételit, általában egy szakra lehet jelentkezni, és csak fizetősre. Jelentkezési lapot általában lehet szerezni a felsőoktatási intézményeknél is, de amúgy interneten is lehet majd jelentkezni a www.felvi.hu honlapon e-felvételivel.
2013. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!