Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egészségügyön belül mit...

Az egészségügyön belül mit válasszak?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni de nagyon foglalkoztat a kérdés, hogy minek tanuljak tovább. Igazából az emberek problémái és egészségügyei érdekelnek leginkább, más felé ( jog,stb) nem is kacsingatok. Egyetemre szeretnék menni, jövőre biológiából szeretnék emelt szintűt tenni mert abból mindig is jó voltam, valamint a nyelvvizsgát is el szeretném végezni angolból. Töriből és magyarból amit mondtak, hogy még fontosabb jól állok de a bioszom a legjobb. Egészségügyi országos versenyekben is jó helyezést értünk el a csapatommal. Igazából olyan 420 pont ot nézek ki magamból.. nagyon ráfekszek az érettségire. De még sem tudom mi legyek ! :/ Igazából pszichológus szerettem volna lenni de nem hiszem, hogy az sikerülne. Egyszerűen éhezek a DR/dr címre de nem tudom mik lehetnének még.:S Ezekből " levonva " tudnátok tanácsolni nekem szakokat?:S Olyan iskolában ami Budapesten is van mert hozzánk az van a legközelebb !
2013. máj. 28. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvos? Fogorvos? De szerintem ne az alapján válassz, hogy a dr ott legyen a neved előtt, hanem olyat válassz, amit x évig tudnál csinálni.
2013. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ez a fontos csak nekem kiskorom óta a doktor az álmom volt és ezt nagyon meg szeretném valósítani. Az orvosi nagyon sok pont gondolkoztam már én is rajta, voltak tőlem jobbak is akiknek nem sikerült, igazából kizártnak tartom és ha lenne is annyi pontom inkább pszichológia.. :) az orvoslásnál azt hiszem nagyon kell a kémia, fizika ami sosem volt az erősségem.:/ inkább az anatómia, magyar és töri, ilyesmik.:) köszönöm a válaszod !
2013. máj. 28. 20:20
 3/10 anonim ***** válasza:
ETK-s szakok közül valamelyik nem tetszik?
2013. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A dr tenyleg ne motivaljon, mert az nagyon rossz ut! Az ugyvedek, orvosok egyebkent is a hagyomany miatt kapjak meg ezt a titulust, nagy jelentosege mar nincs. Ha elvezged a phd-t, akkor kapod meg a tudomanyos doktorit. Phd-t MSc utan vegezhetsz. Igy a leirasodbol nekem az jutott eszembe, hogy mondjuk egy alap biologia, aztan egy human biologia msc lenne neked testhez allo. Ezek utan phd, de az mar sokkal kotetlenebb, ott kutatasi temat kell valasztanod es azt alaposan koruljarnod. Ez igy osszesen 8 ev (ha minden jol megy), tehat nem sokkal tobb az orvosinal, es olyan teruletet valaszthatsz, amit igazan szeretnel.

Vegere egy jo tanacs: a dr, a feher kopeny es tarsaik hatalmi poziciot jelentenek, amit nem szabad tulmisztifikalni, mert az egeszsegugyben, kiszolgaltatott emberek kozott ez nagyon nem szep! Inkabb torekedj empatikus, figyelmes ember lenni, doktorival, vagy anelkul. :)

2013. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az számomra a legfontosabb dolog, hogyha ilyen helyen dolgoznék tisztességesen végezném a munkámat, ez számomra nagyon fontos ! Minél több emberen segítsek ez a lényeg, mert tudom milyen érzés mikor kizsákmányolnak, igen, sajnos az egészségügyben is.. meg szeretném mutatni, hogy lehet tisztességesen is viselkedni ebben az ágban, mert legalábbis ami nálunk megy, az minden, csak nem emberséges.. Sosem a pénz motivált ezt még el szerettem volna mondani :)
2013. máj. 28. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Látom az egészségügy felé hajlassz. Majd megírok milyen szakot választottál? Ha sikerült eldöntened.:)


Egy remélhetőleg jövőbeli egészségügyis

2013. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze ! :)
2013. máj. 28. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:

A pszichológia szak nem ad automatikusan doktori címet. Ezt csak úgy tisztázásképp mondom, mert nem teljesen jött le a szövegből, hogy ezzel tisztában vagy vagy sem:D


Szerintem ha az embernek van esze hozzá, és érdekli, akkor az orvosi egy jó út. A többi eü szakma is szép, de orvosi egyetem után egyrészt nagyon sokfelé lehet menni, másrészt jó lehetőségek vannak az előrelépésre.

Pl. ápolónak lenni is szép hivatás, de azzal igazán nagyot lépni nem lehet. Kimehetsz mondjuk külföldre, és ott kereshetsz vele jól, de attól még ugyanazt fogod csinálni, mint itthon.


De persze persze rábeszélni nem akarlak, mert ahhoz, hogy az ember ne égjen ki az orvosi egyetem végére, ahhoz azért elhatározás, akarat meg a szakma szeretete kell.

Ha úgy mész oda, hogy nem akarod igazán, akkor már az első két évben nagyon fogsz szenvedni.

Nem az a fajta szak, amit az ember úgy félkedvvel megcsinál.


De egyébként még lehetsz ápoló, gyógytornász, dietetikus, védőnő.


A sima biosz szak is járható út, de ott nagyon kevés az embertan és sok a többi. Utána mesteren már lehet jobban specializálódni, de az első három évben meg kell tanulnod az összes szaros növényfajt meg állatfajt.

Én nagyon szerettem a bioszt, de csak az embertan részt:D Még az állatokkal is elvoltam, de ha egy évig növénytant kellett volna tanulnom egyetemen, biztos megpusztulok.


Nah nem mintha orvosin nem lenne egy csomó olyan tárgy, ami kikészít:DDD

2013. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod ! :)

Nekem a biokémia rész volt az, amit egy porcikám sem kívánt belőle de végül megküzdöttem vele is.. " velem nem fogsz kicseszni kisanyám " mindig ezt mondtam minden egyes dolgozat előtt és tudom, hogy nagyon vágnom kéne mert az előszeretettel veszik elő.. :D Egyébként tényleg gondolkoztam az orvosin is, csak őszintén szólva félek tőle egy kicsit és én úgy emlékszem, hogy két emelt szintű kell hozzá az egyiknek pedig tanácsos vagy fizikának vagy kémiának lennie. Persze nincs kifogás, hogyha nagyon akarnám meg tudnám csinálni. Egyébként mindenki nagyon sokat segített abban, hogy tisztábban lássak és már valami megfogalmazódott bennem, hogy végül mi mellett teszem le a voksom, köszönöm mindenkinek !:)

2013. máj. 29. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Gimibe jársz vagy szki-ba?
2016. dec. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!