Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a betegségek érdekelnek,...

Ha a betegségek érdekelnek, illetve az emberi szervezet működése, de nem akarok orvosira menni mit tegyek? Van ehhez hasonló szak vagy valamilyen szak amin belül lehet ilyenre szakosodni?

Figyelt kérdés
nem akarok orvosira menni, de szinte csak az emberi test működése, a betegségek érdekelnek... van valamilyen olyan szak amin ezt is tanítják, vagy lehet ilyen irányba szakosodni???
2009. okt. 4. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát...biológia szakon biztos tanulnak erről is...de ott meg csomó mást is kell ugye, az meg gondolom nem tetszik:S

Amúgy két évvel érettségi előtt még én is pont úgy voltam mint te, aztán mégis az orvosin kötöttem ki...:D Gondolom ez most nem segítség, de azért gondold át, lehet még formálódik a dolog:)

2009. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát talán a gyógypedagógia, de ha gyógypedagógus vagy terapeuta sem akarsz lenni akkor azzal később nem sokra mész.
2009. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz orvos lenni? Lehetnél patológus, nagyon keresett, nem olyan hétköznapi orvos, és szinte csak betegségekkel foglalkozik. Megölni már nemtudsz senkit:)
2009. okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Eszembe jutott még vmi: orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus

Olvass utána felvi.hu-n! Szerintem érdekes lehet:)

2009. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A kérdés az: mi akarsz lenni?
2009. okt. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Biológusin tanulsz a betegségekről, az emberi testről. Sőt, még boncolsz is :) (igaz csak állatokat)

Csak a növényekről is ugyanannyit- sőt többet kell tudnod, mint például a betegségekről. Szerintem a biológus, ami a legjobban hasonlít az orvosihoz.


Ha nem jön be a biológia és értesz valamennyire a fizikához és a kémiához akkor az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakirányt válaszd.

2009. okt. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! a képalkotóin sok kémiát kell tudni? (és fizikát?).azért nem akarok orvos lenni, mert 6 + 3 év rezidens az nagyon sok:S csak ez riaszt el. jah és kéne egy kémia érettségi is... :D
2009. okt. 11. 13:09
 8/14 anonim ***** válasza:
fogorvosi "csak" 5 éves:) Amúgy vszínleg képalkotó diagnosztikánál fizika eléggé fog kelleni a gépek működése miatt...szerintem:)
2009. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
amúgy ez a képalkotó mo-n nem keres sokat,nem?:S
2009. nov. 8. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem keres sokat, de az orvos sem, Magyarországon egy belgyógyász 80ezret kap, Romániában 40 ezret, és a belgyógyász nem az az orvos, akinek tömik a zsebét...Amúgy képalkotóin egyáltalán nem fogsz belehalni a tanulásba, könnyen el fogod végezni, ha el akarod, és eléldegélsz belőle, ennyi, de ha nem pénzügyis, vagy mérnök akarsz lenni, akkor bármire mész ez lesz, kivéve, ha hatalmas protekciód van.
2010. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!