Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a legcélszerübb tanúlási...

Mi a legcélszerübb tanúlási módszer?

Figyelt kérdés

Hogy lehet jól tanulni? Van ennek valami technikája?

Sokan mondják, hogy tudni kell tanulni... -.- kössz... valaki? =)


2009. okt. 4. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Én szeretek nyugodt környezetben tanulni. Ha éppen olyan kedvem van, akkor kint az udvarban a hinta ágyon, ha olyan akkor a földön fetrengve, ha meg amolyan, akkor a fürdőkádban pihenve. Lehet hangosan tanulni (felolvasod magadnak), lehet vázlatot készíteni és azt megtanulni, lehet magolni, fel lehet venni és azt visszajátszani. Nekem ezek jöttek be eddig leginkább, bár a magolást ha lehet kihagyom. Csak érthetetlen biosz anyagoknál alkalmazom, amit 3-szori olvasás után sem tudok felfogni. Ésszel kell tanulni... Elolvasod, felfogod miről szól, kiemeled a lényegét, elolvasod még egyszer-kétszer és már vissza is tudod mondani. 19/L
2009. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig zene mellet szeretek tanulni, kivéve a kémiát.

Este sokkal jobban fog az agyam, mint délután vagy reggel. Általában elolvasom a könyvet, kiemelem a lényeget, és addigra már tudom is miről szól, mert odafigyelek közben. Ez elég is szokott lenni, viszont ha tudom, hogy felelek, akkor párszor még elolvasom. Majd megcsinálom a házit. Nagyobb dolgozatoknál vázlatot írok vagy ha olyan a tantárgy leírom a lényeget. Versnél pedig minden egyes sort kötök valamihez (nagyon vizuális tipus vagyok) vagy ha egyszerű, leírom egy lapra különböző színekkel. Idegen nyelv szavaiból kis kártyákat készítek, egyik oldalt a szó, másik oldalt vagy a magyar megfelelője, vagy a magyarázata, plusz egy mondat, hogy tudjam hogy kell használni.

Én is előszeretettel tanulok a kádban:) Néha a folyasó hideg kövére kiülök, ha fáradt vagyok, ha jó az idő a nyitott ablak előtt ülök. Amit nagyon szeretek (pl. biosz, irodalom) azt az ágyon ülve, fekve tanulom.

Remélem segítettem kicsit, próbáld meg mindezt a saját magad igényeire átalakítani.

2009. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek :-]
2009. okt. 4. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mndig jegyzeteket készítettem. Minden tananyagban van töltelékszöveg, amitől pofásabb, több-de lényegtelen. A lényeget viszont kiemeltem, estleg a/ b/ c/ stb alpontokat készítettem. Aztán úgy mondtam fel hangosan, mint ha én lennék a tanár, kezemben volt a jegyzet, de tudtam róla összefüggően beszélni. Később az ember lefényképezi a fejében az iyen rendszerezett oldalt, és pl tudja, hogy a bal sarokban még van valami. Tehát tudj beszélni a témáról hangosan, mert akkor nem szenvedsz, ha felszólítanak. Nekem ez vált be. Az 5x elolvasás semmit nem ért. Ami itt bement, ott kijött.
2009. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem :) köcce
2009. okt. 4. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!