Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azok akik emelt szintű kémia...

Azok akik emelt szintű kémia érettségire készülnek és az Ötösöm lesz kémiából gyakoroltak, meg tudnák írni, hogy milyen témákat néztek át?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje gyakorlok, de nem vagyok benne elég biztos, hogy minden témakört lefedtem, jó lenne ha valaki meg tudná írni hogy az Ötösöm leszből milyen témákat kellene átvennie egy érettségizőnek (ha valaki ír, légyszi úgy írjátok ahogy a tartalomjegyzékben van).

#kémia #érettségi #felkészülés #számolási gyakorlatok
2013. máj. 7. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kristályvizes példák

pH


Ezek szerintem a legnehezebbek.

2013. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezen kívül még milyen példák vannak? Redoxpotenciálos feladat gyakran szokott lenni?
2013. máj. 8. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Követelményrendszerben benne van, hogy mi kell.
2013. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy van követelményrendszer, de az olyan, hogy szinte mindent számon kérnek, viszont hogy a könyvben miből gyakoroljak, nekem az kéne. Valaki aki magántanárral tanul, vagy valaki akinek az iskolában a tanára ebből a könyvből ad fel példákat olyan kéne. Gondolom senki se gyakorolja végig töviről-hegyire a könyvet, ezért kéne valami lista hogy melyik példákat gyakoroljam végig mindenképp. (Nekem a köv.rendszer alapján úgy tűnik hogy szinte minden kell a könyvből, de azért ha lehet, kiválogatnám a legfontosabb részeket.)

Ha az oldhatóság (pl: "mikor válik le" feladatok), ph számítás, kristályvizes oldatok és koncentráció számításból jó vagyok, az úgy nagyjából elég?

2013. máj. 12. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gázelegyek, oldatok, oldhatóság, kristályvizes, gyenge savak, bázisok ill. erősök pH-ja, elektrolízis. Ennyi kb. elég. Ilyenekt, mint pufferoldatok nem kellenek.
2013. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Heidra válasza:
100%
Igaz már csak egy napunk van ezen kívül, de hátha: én ezeket írtam fel amiket gyakoroltunk érettségi előkészítőn (tehát biztosan kell): sztöchiometria, gázok, termokémia, kémhatás, kémiai egyensúly, redoxifolyamatok, oldatkészítés, elektrokémia, oldhatóság, keverékek, kristályvizes feladatok, titrálás, égetés levegőfeleslegben, égetés füstgáz összetétellel (víz vagy N2 tartalommal), izoméria, képletkitalálás (főleg oxigéntartalmú). Az eddigi 7 érettségi feladatsorban amit megcsináltam, sok keveréken alapuló feladatok voltak, pH-val, sztöchiometriával, elektrokémiával megspékelve, de főleg a szervetlen és szerves reakciókat tudni kell hozzá. (Ez így elég sok, de az elméleti anyag kevesebb, összeírtam minden lényegesen és 34 oldal lett... ) Sok siker! :)
2013. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. máj. 15. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!