Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vendéglátás-idegenforgalom...

Vendéglátás-idegenforgalom szakmák?

Figyelt kérdés
Igazából nem csak a szakmákra lennék kíváncsi.A kérdést azért tettem fel, mert jövőre leszek 9.-es és egy ilyen iskolába megyek, szakközép részre. menni szeretnék minden féle képpen tovább tanulni.Van valaki esetleg aki ilyen tagozaton van, vagy volt? kíváncsi lennék a tapasztalatokra ezzel kapcsolatban. Például milyen tantárgyakat tanultok/tanultatok még ?

2013. máj. 7. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég telített szakma, főleg itthon. Ha ilyen irányban tanulsz tovább akkor ajánlom hozzá nagyon erősen az idegen nyelvet, mert ezzel a szakmával itthon egyáltalán nem lehet megélni, max külföldön. Tanfolyamokra tudsz elmenni (OKJ vagy hasonló) de azzal semmire sem mész. Inkább végezd el fősulin, vagy egyetemen, bár egyetemen ritkán tanítanak ilyen ágazatot, inkább fősulin szoktak. Itthon sok diplomás munkanélküli van akik ezek a szakon tanultak. Szóval a lényeg, hogy gazdasági szakon kell tanulnod, ott pedig elég húzós a matek. Pesten van a BGF, BKF, meg azt hiszem a BCE-n is van ilyesmi szak, de mondom, itthon nem érdemes végezni ilyen szakon, ha van lehetőséged és pénzed, menj külföldre. Én most költöztem ki külföldre, szeptembertől kezdek itt egy fősulin ugyan ilyen szakon, itt van kereset erre a szakmára.
2013. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát igen, de ha azt nézzük, Magyarországon sajnos már szinte sehogy se lehet elhelyezkedni akármit is tanulsz..Olyan szakot meg nem akartam választani ami egy cseppet sem érdekel.Ha elvégzem a középiskolát, lehet más irányba mennék tovább. Neked pedig sok sikert a továbbiakhoz!! :)
2013. máj. 9. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!