Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Évvégi bukás után lehet...

Évvégi bukás után lehet érettségizni?

Figyelt kérdés
Ha 12. évvégén megbukok matekból akkor attól még a többi tantárgyból mehetek érettségizni? És pótvizsgán átmegyek akkor októberben mehetek csak abból az egyből érettségizni? Vagy ez hogy működik?
2013. ápr. 26. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
igen és igen a válasz.
2013. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha matekból bukta van akkor csak abból nem mehetsz érettségizni de a többiből viszont igen.

Ha a többiből sikeresen leérettségiztél akkor bizonyítvány helyett csak egy igazolópapírt kapsz hogy ezekből megvan az érettségi de csak akkor kapsz bizit ha matekból megszerzed később októberben de ahhoz át kell menjél a pótvizsgán.

Ha esetleg bukta van a pótvizsgán akkor ugye újra kell járnod a 12. osztályt de mivel a többi tárgyból érettségit tettél így azokból felmentést kapsz és csak matekórákra kell bejárnod. Ez annyiból rossz hogy napi 1 órát bemész suliba utána meg otthon ülsz.

Unokaöcsém tavaly bukott matekból pótvizsgán sem ment át és ő így járja a 12. osztályt.

A volt osztályfőnöke meg a matektanárja elintézték hogy olyan osztályba kerüljön be ahol egy nap 2 matek is van 1 héten és délelőtt legyenek az órák is hogyha közbe el akarna menni dolgozni akkor tudjon menni, vagy ha egy olyan szakiskolába tovább tanulni ahol nem feltétel az érettségi.

Tehát ha erre kerülnél akkor sem tragédia csak ugye 1 gonddal több, de mindent meglehet akkor beszélni.

2013. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm szépen a választ! Most viszonylag megnyugodtam!

Páran azzal hitegettek, hogy ha bukok 1 ből lőttek az egész érettséginek! Akkora egy bunkó a matektanárom is, félévkor kijelentette, hogy ő nem enged át mindenkit évvégén! Félévkor nem buktam semmiből de most matekból megakar rántani! 2. félévbe ha épp meglett volna a dogámon a 2es akkor feljebb vitte a ponthatárt! Arra hivatkozva hogy így is nevetséges a ponthatár, így mindig 5-10%ot feljebb vitte...

2013. ápr. 26. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:

A második válasz nagyjából helyes, de pontatlan. Ugyanis csak 4 tárgyból teszel érettségit, a megismételt utolsó évben pedig nem csak érettségi tárgyak vannak. Amiből nincs érettségi, abból felmentés sincs, és így nem igaz, hogy csak a matematikaórára kell bejárni, mivel nem a matematikát kell megismételni, hanem a tanévet.


Figyelj rá, hogy az őszi érettségire szeptember 5-éig be kell adni a jelentkezést, utána nincs semmilyen lehetőség!


Egyébként miért a tanár bunkó attól, ha nem engedi át, aki nem teljesíti a tantervi követelményeket? Ez a dolga.

2013. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy miért nem enged el érettségizni? Miért akar megbuktatni? Nem lenne ésszerűbb ha átengedne, és megírnám 25%-ra (mert menne), és soha többet nem is kell látnunk egymást! Engem felvennének oda ahová jelentkeztem, majd kapok munkát és élem az életem! (Mivel olyan suliba jelentkeztem amit ha elvégzek autómatikussan munkáhelyet kapok!)
2013. ápr. 26. 17:45
 6/12 anonim válasza:

Velem is pont ez a helyzet! :D

A próbaérettségim egyes lett (2 pontom hiányzott a ketteshez) és ezért meghúztak matekból. Ettől függetlenül a többiből simán engednek érettségizni :)

Amúgy ha ennyire nem megy a matek, akkor talán jobb is, hogy úgymond kapsz egy kis "haladékot", hogy miután a többit lerendezted megpróbálhatod azt is (miközben nem kell még ezer felé figyelned).

2013. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen én is próbálom így vagy ehhez hasonló módon felfogni ezt a dolgot de akkor is kiesik egy évem mert ahova jelentkeztem oda évközbe nem lehet menni! Tehát okt-től jövő év szeptemberig semmit nemtudok csinálni! De szerintem addig elmegyek diákmunkára, ahogy eddig is tettem szombatonként! Így majd többet tudok keresni, ugyis autót akarok venni!
2013. ápr. 26. 19:50
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Csak vigyázz, mert ha nem sikerül valamelyik tantárgyból az érettségi, akkor utána fizetni kell érte !

Úgyhogy igyekezz

2013. ápr. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha írásbeliből mész még egyszer érettségizni, valami

tizenkétezer Ft az ára

2013. ápr. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves sortörős barátom, tök jó, hogy unalmadban minden témához többször is hozzászólsz, amihez nem értesz, de már megint hülyeséget beszélsz, és már megint csak azért, hogy legyen még két hozzászólásod. Nézz utána, hogy mikor kell fizetni, és amit nem tudsz, arról ne írjál be hasraütéssel megétevesztő dolgokat tényként tálalva.
2013. ápr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!