Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak vicc, hogy meglehet írni...

Csak vicc, hogy meglehet írni egy szakdolgozatot pár nap alatt?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen hallom/olvasom, hogy van aki a szakdogáját megírta pár nap alatt, pl. 4-5 nap, vagy 1 hét, 2 hét. Nekem fizikai képtelenség tűnik. Pedig nem járok most bulizni sem, barátokkal sem talizok, filmeket se nézek, semmi... De egyszerűen 1 hét alatt kizárt, h megírnám az egészet! Hogy a viharba csinálja, akinek sikerül?? Azonkívül, hogy seggel, de én is azt teszem... Szóval?

2013. ápr. 19. 21:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*képtelenségnek
2013. ápr. 19. 21:42
 2/11 Silber ***** válasza:
100%
A szakdolgozat megírása, és a minősége két különböző dolog. De a pár napos szakdolgozatírás megvalósulásához az kell, hogy maga a konzulens is lesz*rja a rábízott ember munkáját. Fizikailag lehetséges (sok-sok anyag átmásolásával), de a nívója kritikán aluli.
2013. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bachelor dolgozatra gondolsz? Nálunk az kb. 30 oldal, és rengeteg embert ismerek, aki tényleg egy-két hét alatt írta meg. Volt, akivel az utolsó pillanatban újraíratta az egészet a konzulense. Meg volt, aki leadás előtt egy héttel jött rá, hogy inkább másik témát választ.

Szerintem főleg attól függ, hogy milyen témát választottál. Ha van jó anyagod hozzá, akkor menni fog. Én rosszul választottam témát, úgyhogy már hónapok óta szenvedek vele. :S

2013. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Silber, az én konzulensemet sem érdekli, nagyjából ő is leszarja. Viszont küldenem kell neki folyamatosan amivel haladtam, és a végén csak egy olyan papírral adhatom be, amin felsoroljuk a konzultációk időpontjait. (Ami nálunk kb. annyit tesz, h én mikor küldözgettem neki a dolgokat.) Máshol nincs konzultáció? Én ha 1-2 héttel előbb venném fel a kapcsolatot a konzulensemmel, alá sem írna semmit és a szakdogát sem adhatnám be, mégha kész is lennék vele.


2. válaszoló:

Jaja, BSc-s dogára gondolok. Nálunk min. 40 - max. 80 oldal kell, én most járok a 41. oldalamon, de a 70-et el szeretném írni. Nekem nem fér a fejembe, h egy szakdogát hogyan lehet kihozni 30 oldalból. Amúgy az én témám (nekem) jó, azzal nincs gondom, anyagom is van bőven...


A komplett szövegek kimásolása és ollózása nekem is ment a szimpla kis házi dolgozatoknál és 1 éjszaka alatt megírtam 15-20 oldalt is. De a szakdogával ezt nem merném megtenni, mert plágium miatt visszadobnák. Ettől nem félnek, akik ezt csinálják? Meg nem olvassák el, amiről írnak? Nem értem én ezt, hogy megy ez nekik...

2013. ápr. 19. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet írni, ha előtte az ember sokat olvasott, kutatott a témában, és a fejében összeállt egy struktúra. Szóval fizikailag egy 50-60 gépelt oldalt valóban összelehet hozni pár nap alatt, de minőségi csak akkor lesz a munka, ha előtte azért 1-2 hónapig rendszeresen foglalkozott az illető a témájával. Én mondjuk a TDK dolgozatommal összesen kb 4 hónapot foglalkoztam, 60 oldalas lett, ez idő alatt rengeteget olvastam, a tényleges írás meg tartott 1 hétig összesen kb.
2013. ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem ollózgattam, mert a TDK-nál is észreveszik és ugyanúgy fennállhat a plágiumgyanú.
2013. ápr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én úgy csinálom, hogy kikeresem, h mikor melyik fejezetemet írom és a hozzá való anyagot folyamatosan olvasom a gép előtt és amik megragadnak infók azokat írom le saját szavaimmal, vagy hasonlóan csak mégis másképp, h ne legyen plágium. De nekem nagyon lassan megy valamiért, pedig elég gyorsan gépelek. :( :p
2013. ápr. 20. 19:18
 8/11 anonim válasza:
100%

Meg lehet írni a szakdolgozatot 1 hét alatt is, de két eset lehetséges:

1. vagy összeollózta valahonnan az egészet és erősen plágimgyanús az eset

2. vagy előtte 2-3 hónapot olvasta a szakirodalmat, könyveket, jegyzeteket, tisztában van a formai követelményekkel és minden ábra, kép, egyenlet, diagramm, kimutatás készen vár rá, csak be kell illesztenie a dolgozatba.

Nálam speciel ez utóbbi volt, megírni már nem olyan nagy dolog. De kb. 50-szer olvastam el, hogy semmi hiba se legyen benne, minden a helyén legyen, a formai követelmények klappoljanak és plágiumnak még nyomát se találják. Erre egyébként az én konzulensem külön figyelmeztetett minket, aki nála szakdolgoztunk, ugyanis bizonyos politikusok miatt (mind tudjuk, kikről van szó) a szakdolgozatok, legyen az Bsc, Msc vagy PhD nagy figyelemnek örvendenek.

2013. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Inkább 1-2 hónap alatt. Az fontos, hogy a máshonnan vett dolgokat, ábrákat, táblázatokat forrással kell megjelölni.
2015. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Régi kérdés,de most dobta fel. Én éppen most írom a szakdogát.

A témával,forrásgyűjtéssel kb 3-4 hónapot foglalkoztam, már minden összeállt,az is,hogy melyik bekezdés hány oldal,stb.

Írni csak 2 napja kezdtem,2 hét múlva kell leadni. Így szerintem sima.

2021. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!