Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre kezdésnek mennyi...

Egyetemre kezdésnek mennyi pénz kell?

Figyelt kérdés

Ha felvesznek, akkor államira, mivel csak olyat jelöltem. Az egyik a PTE, a másik az ELTE(mindegyik proginfó). Mindegyiknél valószínű, hogy kollégista lennék vagy maximum közös albérlet, mert Kaposvárról beesni az órákra nem lenne szép.

Így előre kalkulálva olyan 50-60 ezer forintom lesz addigra, plusz ha nyárra összejön valami meló, akkor annak a bére is.


Ez az 50-60 e mennyire lenne elég így kezdésnek?



2013. ápr. 18. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
első hónap kb. koli ha kapsz.vagy albérlet+rezsi rád eső része, útiköltség, bérlet ha kell, kaja meg jegyzetek fénymásolatok...szóval egyetemistának aki nem otthon lakik hanem másik városba megy tanulni ez a szűk havi költsége
2013. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen költségekre gondoltam én is. Esetleg tud valaki konkrétabb összegeket mondani?
2013. ápr. 18. 22:02
 3/17 anonim ***** válasza:

Én az SZTE-re járok proginfóra. Szeptemberbe 40 ezer forinttal mentem. De itt Szegeden belül az egyetemisták ingyen használhatják a tömegközeledést (így nem is kell bérletet venni). Koli nálunk 10 ezer forint, útiköltség havi 5000 forintból kijön nekem.

Igaz, a szüleim sokat segítettek/segítenek. Szeptemberben hetente jártam haza és elég sok kaját vittem a koliba mindig (1-2 napra elég volt, így nem kellett költenem). Meg volt olyan, hogy adtak pénzt pluszba.

Havi 60 ezerből Budapesten szerintem ki lehet jönni (ha koleszos leszel).

2013. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy haviban meg lehet hogy nem lesz annyim. Bár nekem Pécs jobban fekszik, mert közelebb van és bsc-nél állítólag nem sokat számít, hogy hol végeztem.

Még van egy kis időm, addig még körbekérdezgetek a témában.

2013. ápr. 18. 22:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt diákhitellel oldottam meg. A szüleim ennyi pénzt nem tudnának kiszakítani. Dolgozni (főleg, hogy ennyit keress) proginfó mellett nem fogsz tudni (ha nem akarsz csúszni).
2013. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, ebben teljesen egyetértek, és sajnos mi sem engedhetjük meg az ilyen kiadásokat. Valószínűleg nekem is a diákhitel lesz a megoldás.

De ezzel szemben ugye egyből mínuszból indítani azért nem valami szép, de ha megéri akkor okés.

2013. ápr. 18. 22:59
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is Pécsen voltam nappalis tavaly, és Kaposvárról jártam be. Így alakultak a havi költségeim:

- kolesz: 18 ezer

- helyközi bérlet: 5 ezer

- plusz otthonról hetente kaptam 4-5 ezer forintot.


Én minden hétvégén hazajártam, tehát a bérlettel olcsóbban jöttem ki, ha te 2-3 hetet is lent maradnál, akkor értelemszerűen jegyet kell venni. Helyi buszozásra meg én nem költöttem, napi fél-1 órát lehet sétálni. A heti 4-5 ezer forintomat pedig nagyrészt eliszogattuk, tehát ha nem iszol, és nincs nagy igényed kajálás szempontjából (vagy ha viszel otthonról eleget), akkor akár ennél olcsóbban is kijöhetsz:)


Albérletet én nem igazán ajánlanám. Én is pár félévet eltöltöttem haverokkal úgy, viszont még 3 főre lebontva is drágább a legolcsóbb albérlet, mint a legdrágább kolesz. Ezen kívül míg a kolesz elintézése havonta két kattintás az ETR-ben, addig az albérletben számolni kell a rezsit, természetesen össze kell veszni a főbérlővel, a szomszédokkal, akik már akkor ordibálnak veled, ha este 10-kor megisztok egy sört a lakótársakkal stb. stb.

2013. ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A 18 ezres kolesz a drágábba tartozik ugye?


Fogalmam sincs, hogy hetente járok-e majd haza. Viszont helyi buszokra nekem sincs bérletem, de nem valószínű hogy kelleni fog.

2013. ápr. 19. 11:57
 9/17 anonim ***** válasza:
18 ezer elég drága. A tesóm 15 ezret fizet, de ott minden szobában van beépített hűtő, fürdőszoba és 2 szobánként használnak 1 konyhát (1 szoba 3 fő). Majdnem olyan mint egy szálloda. Szóval ehhez képest a 18 ezer sok.
2013. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyetemre megyek, de nekem fontos lenne az internetkapcsolat is a kollégiumban a proginfó miatt. Net szokott lenni a kollégiumokban?
2013. ápr. 19. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!