Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Költségtéritéses szakon,...

Költségtéritéses szakon, egyetemen, meddig lehet bennt marani?

Figyelt kérdés
Mert hallottam ismerősöm hogy kb 0 kreditetket csinál félévente, de kipengeti a tandijat, igy az egyetemet nem érdekli. De meddig lehet ezt csinálni? Addig maradhat az ember költségesen bent, amig van pénze? Ha 0 kredit , akkor 0 kredit?? Vagy van a költségtéritéseseknek is egy bizonyos időszak, ameddig hallgatók lehetnek?
2013. ápr. 13. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A képzési idő kétszerese alatt el kell végezni a szakot. Illetve, ha egy kurzust 3 féléven keresztül elégtelenre teljesítesz, dékáni engedéllyel egyszer még fel lehet venni, de ha az sem sikerül, akkor kirúgnak. De ezen kívül valóban nincs meghatározva egy bizonyos minimum kredit, mint az államilag támogatottaknál.
2013. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezekszerint ha államin voltam 9 félévet, és a szak 6 féléves, akkor még 3 félévem van költségtéritésesen?
2013. ápr. 13. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ezekszerint ha államin voltam 9 félévet, és a szak 6 féléves, akkor még 3 félévem van költségtéritésesen?"


Tudtommal igen. Mondjuk egy "trükkel" tovább kitolható úgy, hogy átjelentkezel levelezőre ugyanazon a szakon, elismerteted a már meglévő tárgyaidat, és akkor ismét elsősnek számítasz. Persze hozzátenném, hogy konkrét cél nélkül nagy ostobaság erre féléveket és százezreket elpazarolni.

2013. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egyelőre nem érint, csak elgondolkodtatott a dolog.

2013. ápr. 14. 12:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!